Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Děti si natočí vlastní animovaný film! V českokrumlovské nízkoprahové Boudě popustí uzdu své fantazii

 
čtvrtek, 17. listopadu 2016, 18:20

Vdechnout život vlastnímu animovanému filmu? Že je to jen záležitost pro profíky? Nikoliv! Může tak učinit kterékoliv dítě. Stačí dorazit od 19. do 27. listopadu do nízkoprahového zařízení Bouda v Českém Krumlově. Uskuteční se zde tradiční Kurz animovaného filmu, který je zcela zdarma. Stejně jako v minulých letech ho povede lektorka a absolventka belgické filmové školy La Cambre v Bruselu Zuzana Studená. Kromě ní své zkušenosti předá i Katarina Ťažárová z pražského studia ANIMA. Vstupné je zdarma!

„Pro nejmladší účastníky máme připravené jednodušší animační techniky, jako je kreslení na flip-book (papírové bločky) nebo animace na podsvícený stůl. Zkušenější účastníci kurzu mohou počítat s bonbonky typu práce v počítačovém animačním programu TV-Paint, tvorba loutkového filmu technikou stop-motion pomocí programu Dragon frame a jinými vychytanými možnostmi animace,“ uvádějí organizátoři.

Kurz animovaného filmu, který se v NZDM Bouda (se sídlem na Špičáku v areálu CPDM) uskuteční již posedmé, je mezi dětmi velmi oblíbený. Pomocí animací rozhýbávají své kresby, loutky, ale i samy sebe. Pro většinu účastníků se jedná o nezapomenutelný zážitek a zajímavou zkušenost.

Jak bylo zmíněno, je zdarma, a to díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Centra pro pomoc dětem a mládeži a města Český Krumlov.

Napsal Václav Votruba | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Folková Bonsai č. 3 se raduje z nové desky a zároveň se připravuje na...

čtvrtek, 17. listopadu 2016, 16:57

Před časem jsme informovali, že českobudějovická folková skupina Bonsai č. 3 prosí fanoušky o podporu a formou crowdfundingu...

K 17. listopadu chystá Atelier 3D průvod od Jihočeského divadla k...

čtvrtek, 17. listopadu 2016, 10:04

Možnost, jak si připomenout 17. listopad, který neodmyslitelně patří do českých a slovenských dějin, nabízí Ateliér 3D...

Jedna z nejúspěšnějších kapel tohoto tisíciletí rozpálí fanoušky v...

úterý, 15. listopadu 2016, 14:36

Metallica, System Of A Down, Alice In Chains... To jsou kapely, které v minulých letech zahrály na pražském festivalu Aerodrome....

SOUTĚŽ: Třetí listopadovou sobotu se Divadlo U Kapličky přenese díky...

úterý, 15. listopadu 2016, 12:00

Jak lépe strávit chladnou listopadovou sobotu než pohledem na krásné tanečnice na pódiu, s talířem vynikající indické kuchyně,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.