Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

První vánoční atmosféru zažily účastnice Dámské jízdy, která byla plná světla

 
čtvrtek, 3. listopadu 2016, 14:02

V letošním roce poslední z oblíbených akcí v multikině CineStar, vyhledávaná většinou něžným pohlavím, se nesla v duchu světla. Již v předsálí vítala návštěvníky výstava designových světel, světlo života bylo přáno i dětem v podobě výtvarné dílny, nechyběla pozvánka na Slavnosti světel v Rudolfově a vánoční atmosférou dýchal i nový český snímek Pohádky pro Emu.

Chodit včas do kina se vyplatí. Nejenom, že nemusíte trávit dlouhé minuty ve frontě na občerstvení, ale je i dostatek času pokochat se novinkami, které se v předsálí nacházejí. Tentokrát se krom barevných poutačů na premiéry filmů objevily ve foyer stojany s papíry, na kterých stála hesla stylu: Co bych dětem přála. Návštěvníci kina tak mohli buď slovy či obrázky poslat dětem přání a zároveň si popovídat se zážitkovým pedagogem Petrem Kubalou.

Doprovodný program byl taktéž bohatý. Jako první stanula na podiu před plátnem neodmyslitelná ikona Dámské jízdy, Adéla Jirkalová, která si k sobě jako prvního hosta pozvala Tomáše Košku, který nejenom, že rozdal vouchery na thajské masáže, ale i divačky navnadil na jejich vyzkoušení. Jako druzí stanuli před zraky téměř plného sálu dva pánové, a to malíř Igor Holas a jeho nynější kolega Vladimír Schödelbauer, který dámy pozval na otevření nového budějovického krámku s designovými světly. Dvě působivé, keramické lampy si domů odnesly i dvě účastnice Dámské jízdy.

Světlo rozdával i třetí host, Petr Kubala, zážitkový pedagog, který představil organizaci Tralala Mandala. Jeho dětem se na podiu tak zalíbilo, že se ještě chvíli zdržely a skvěle asistovaly, při losování tomboly, paní ředitelce Svatavě Kopečkové.

Předpremiérou filmu poslední Dámské jízdy roku 2016 se stal český film Pohádky pro Emu.  Po debutu Zejtra napořád přichází muž mnoha povolání, ale především režisér a scénárista Rudolf Havlík s novým snímkem. Ten vznikl díky jeho vášni, cestování. Při návštěvě Číny se na noc ujal dvou ztracených dětí, a jelikož je potřeboval uklidnit, vyprávěl jim pohádky a námět filmu byl na světě.

V hlavních rolích se představil Ondřej Vetchý spolu s Aňou Geislerovou a roztomilou Emou Švábenskou, která dokonale ztvárnila roli dítěte, které přijde o matku, ale v tom okamžiku získává otce, který hledá matku. Příběh zdá se být poněkud komplikovaný, ale není, protože na scéně máme úžasnou manažerku hotelu Marii (Aňa Geislerová), která jakožto stále svobodná a nevhodně se zamilovávající do ženatých mužů, přijme nabídku Petra (Ondřej Vetchý), stát se jeho fiktivní manželkou a novou matkou Emy (Ema Švábenská).

Stejně jako v životě, ani v tomto filmu není nic jednoduché a nastávají komplikace, ale ne nadarmo se snímek jmenuje Pohádky pro Emu, a dobro vítězí nad zlem. Film jistě neocení milovníci sci-fi či akčních thrillerů, ale milý příběh s krásnou myšlenkou neurazí nikoho.

Budějcká Drbna dává filmu 70 %.

 


 

Kam dál?

Jihočeské divadlo zve rodiče i děti na netradiční představení rodinné...

čtvrtek, 3. listopadu 2016, 08:00

Inscenace je kouzelným příběhem, ve kterém ožijí lenoška, čínský šálek, čajová konvice, hodiny, učebnice aritmetiky a další, aby...

Café Klub Slavie přivítá v pátek českého Micka Jaggera - kapelu...

středa, 2. listopadu 2016, 17:26

Čtvrtým rokem se pravidelně každý podzim vrací na klubovovu scénu do budějovické Slavie jedna z hudebních stálic české mimo...

Chyběl mi tady prostor pro setkávání umělců, říká organizátorka...

středa, 2. listopadu 2016, 08:00

Egon Schiele miloval podzim, ironií osudu je, že právě v tomto období (31. 10.) podlehl epidemii španělské chřipky. Geniální...

KULTURNÍ TIPY: Klasika, jazz, ska, metal, rock'n'roll i barokní...

úterý, 1. listopadu 2016, 09:24

Tento týden nezklame náročné milovníky hudby všech žánrů, stejně jako fanoušky divadla. Do Budějc přijede vystoupit Jiří Suchý a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.