Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ladislav Křížek vyslal v Ločenicích hlubokou sondu do minulosti

 
sobota, 29. října 2016, 07:55

Večer plný pohody a nostalgie se odehrál v ločenickém kulturním domě, který navštívila velká hudební persona. Ladislav Křížek přijel s akustickou verzí svých písní. Sál byl už od osmé hodiny večerní zcela naplněn a tak se mohlo začít včas, což nebývá u rockových koncertů tak časté.

O start akce se postarala budějcká kapela Nightwings, jejíž název už dopředu prozradil, o co asi tak půjde. Ano, přehrávali se převážně skladby od severských Nightwish. Kapela okolo Víťi Račmana, který naposledy působil v zábavové veličině jménem Parkán, podala solidní výkon plný energie.

Láďa Křížek už není nejmladší, ale působil svěže. Jeho tvorba se otáčela kolem pomalejších skladeb z jeho bohatého hudebního života. Sice došlo i na rychlejší věci jako například Kriminál či Den za dnem, ale bez elektrických kytar to zkrátka není ono. Hrálo se unplugged, což znamená, že bez bicích, zkresleného zvuku a vyrválu okolo. Prostě jen zpěv a dvě akustické kytary, které obsluhovali Tomáš Kraus a Jirka Rain.

Hrály se pomalé skladby z dřívějších dob převážně z repertoáru kapely Kreyson. Bylo tedy možné zaslechnout staré skladby jako Poslední den tě mám, Scházíš mi, Mám tě rád a samozřejmě Vzdálená. Zatímco holkám vlhly nejen oči, ale ve vydýchaném sále i vlasy, někteří pánové nemohli skousnout jemnou verzi písniček. Jednoduše si pod značkou Láďa Křížek představili krom Kreysonu ještě Citron anebo Vitacit, ale takové výlety se rozhodně nekonaly.

Jediný úlet mimo vlastní sólovou dráhu a Kreyson proběhl v případě vzpomínané skladby Mám tě rád, která spadá pod Damiens, jež stejně tak tehdy nemohli metaloví fanoušci vydýchat. Stěžejním songem večera se stala skladba Vzdálená, kterou si s chutí zazpíval celý sál a po té koncert skončil.

Na pódium se vrátila kapela Nightwings, která naplnila touhy těch, kteří toužili po elektrických kytarách a rychlejším tempu. A bylo to skutečně potřeba.

Napsal(a) Petr Junek | Foto Jaroslav Holar
 


 

Kam dál?

VIDEO: Film Anděl Páně 2 má další trailer. Točil se i v Českém...

pátek, 28. října 2016, 11:31

Vyšel další trailer na oblíbenou pohádku od režiséra Jiřího Stracha. Anděl Páně 2 vznikal ve druhé polovině února letošního roku...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Další komiks klepe na dveře! Tentokrát se chystejte...

čtvrtek, 27. října 2016, 16:33

Tento týden nás čekají v CineStaru dvě premiéry. Doctor Strange potěší fanoušky komiksu, Tenkrát v ráji diváky, kteří preferují...

KAM NA HALLOWEEN: Nejen Budějce čeká strašidelně skvělá zábava!

středa, 26. října 2016, 15:41

Vytáhněte kostýmy a vyrazte na jednu z halloweenských párty! Nejenom Budějce jich na konci tohoto týdne čeká hned několik.

VIDEO: Drbárna na TV Jéčko o kapele Oceán

středa, 26. října 2016, 14:58

Na nové regionální TV Jéčko pro vás budu mít každou neděli svůj vlastní pořad Drbárna. Moderovat jej bude Ondrej Hellebrant a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.