Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Smash Hit Combo zasáhli Fabriku

 
středa, 26. října 2016, 09:43

Až z daleké Francie se přiřítili šílenci ze Smash Hit Combo, aby rozproudili krev fanoušků svým šíleným rap metalem s prvky příbuzných stylů, především hard core. Kapela se objevila v posledních letech na jihu Čech již podruhé, když před dvěma lety zaznamenala slušný ohlas v Křemži na Cross festu.

Hlavní hvězdě večera předskakovaly hned tři skupiny, jmenovitě Bad Days Begin, protřelá OSA Killers a Olltega. Poslední kapela svým čistým výkonem a šikovně odehraným energetickým metal corem navnadila početné publikum a vrchol večera tak mohl přijít.

Kapela Smash Hit Combo se dala dohromady v roce 2005 v alsaském městě Carney, ještě tentýž rok vydala demo Next Level, které se velice rychle ujalo mezi francouzskými posluchači. V roce 2009 vyšlo album Nolife, které kapele otevřelo bránu do celé Evropy. A že Francouzi své zkušenosti prodat umějí, jsme viděli i druhý říjnový pátek v klubu Fabrika.
Naprosto sebevědomý výkon okořeněný dvěma zpěváky, kteří hýřili energií a hecovali rozjeté fanoušky s podporou ostrých kytar a valících se bicích. Bylo fajn, když se z řezavých kytar přejelo do čistých melodií a kluci na pódiu na chvíli přestali něco vyprávět a spíše zazpívali nebo dali prostor ostatním členům kapely, zvláště sólové kytaře, jejíž držitel má velice šikovné prsty.

Když jsme u těch textů, tak ty se prý nejčastěji zaobírají kritikou takzvané virtuální generace, ale při té rychlosti by to vyposlechl jen kvalitní angličtinář. Navíc mám pocit, že na nás kapela občas mluvila francouzštinou a to už je pro mě úplná španělská vesnice.

Nicméně na tom při živých koncertech nesejde. Jde o to pobavit lidi a to se podařilo dokonale. Koncert měl šmrnc i nasazení a člověk by si mohl urvat hlavu při jejím pohupování do rytmu, nicméně muselo se dostavit to, co se u podobných kapel stává. A sice, že se vše slije do jedné dlouhé skladby a celé to najednou přijde na jedno brdo. Kapela by musela razantně ulétnout ze zajetých kolejí, aby se něco změnilo, ale takovou změnu jsem nezaznamenal, anebo mé uši byly už moc unavené.

Tak i tak to byl skvělý zážitek a parádní akce, na kterou si našli cestu skoro dvě stovky fanoušků a vytvořili na malém prostoru příjemnou atmosféru. Kapela své fanoušky ještě před startem vystoupení trochu napínala, protože dorazila pozdě, ale malé čekání se určitě vyplatilo.

Napsal(a) Petr Junek
 


 

Kam dál?

Strašidelný autobus se vydá na svou další jízdu

úterý, 25. října 2016, 12:49

Svézt se po Českých Budějovicích speciálním autobusem mohou v rámci svátku Halloween malí i velcí zájemci. Cestující v maskách se...

KULTURNÍ TIPY: V halloweenském týdnu se určitě nikdo nudit nebude!

úterý, 25. října 2016, 10:56

Končí říjen a to znamená extra úrodu divadelních a hudebních zážitků. Navíc je v pátek svátek a také se blíží Halloween! Tradiční...

SOUTĚŽ: Mandrage a jejich poslední koncert na jihu Čech před...

pondělí, 24. října 2016, 19:33

Kapela Mandrage vyráží na tour a mezi jejich zastávkami nemůže chybět Kulturní dům Písek. Jedná se o poslední koncert v jižních...

Na Charitativním plese pomůžete několika dětským domovům v jižních...

čtvrtek, 20. října 2016, 09:55

Čas Vánoc se blíží. A tak je třeba plnit přání nejen svým blízkým, ale i dalším lidem kolem nás. V tomto duchu se nese i vize...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.