Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Hradišťan, J.A.R. i Alkehol v Budějcích

 
úterý, 18. října 2016, 11:32

Podzimní záplava kultury pokračuje, a tak se můžete těšit kromě výše zmíněných koncertů taky na baletní a muzikálová představení i stylové diskotéky.

Úterý 18. října

České Budějovice

Saturnin – Jihočeské divadlo – 19:00
Představte si noblesní poloprázdnou kavárnu, ve které sedíte a před sebou máte mísu koblih. Jen výjimečný lidský exemplář se může pyšnit příslušenstvím k těm, kteří začnou koblihami bombardovat nic netušící hosty. S takovým člověkem zažijete dobrodružství, o kterých se vám ani nesnilo.

Zpívání v dešti – DK Metropol – 19:00
Od chvíle, kdy se na stříbrném plátně objevil americký stejnojmenný filmový muzikál režiséra a tanečníka Gene Kellyho, uplyne zanedlouho už 65 let. Podobně jako u pozdějšího filmového – i divadelního – evergreenu Někdo to rád horké, tvůrci „Zpívání“ děj zasadili do zlatých dvacátých.

Středa 19. října

České Budějovice

Felix Holzmann: Včera, dnes a zítra – David Šír – Café Klub Slavie – 19:00
Rádi byste znovu naživo viděli legendární show Felixe Holzmanna? Můžete! David Šír připravil pro milovníky inteligentního humoru unikátní profesionální ztvárnění nejznámějších scének Felixe Holzmanna. Přijďte se podívat na to nejlepší z jeho celoživotního díla v podobě celovečerního zábavného programu. V první části vás čekají scénky Kvíz, Náhodné setkání, Hřbitovní rozhovor a V restauraci. Následuje přestávka a po ní scénky Ukulele, Statistika, Rozvod a Svačina. Vaše oblíbené scénky uvidíte v provedení přesně takovém, na jaké si pamatujete z televize a originálních nahrávek.

Muž sedmi sester – Jihočeské divadlo – 19:00
Svést 7 sester během 7 dnů a získat tak bezmezný obdiv kamarádů? Erotická groteska je volně inspirovaná skandální prvotinou Jaroslava Havlíčka, autora Petrolejových lamp, Helimadoe a Neviditelného.

Pepa Štross Duo – Metropol – Malá scéna – 19:00
Klasik české písničkářské scény. Jeho písně jsou plné lehké ironie a vůbec pohody. Je prvotřídní bavič, a tak není divu, že je známý i jako moderátor, jistě jste ho i v této roli na některé z folkových akcí zažili.

Hradišťan a J. Pavlica – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Jihočeská filharmonie vystoupí spolu s kapelou Hradišťan a Jiřím Pavlicou. Program večera pod názvem Chvění je suita dialogů na texty Vladimíra Holana, Jana Skácela, Filosofa Konstantina, Dalimilovy kroniky, Jiřího Brabce, Michala Stránského, Josefa Veselého a lidovou poezii.

Ani za milion – Divadlo U Kapličky – 19:00
Komediografové Roman Vencl a Michaela Doleželová originálně dokazují, že i když ve hře vystupuje jeden muž a jedna žena, nemusí se zápletka točit jen kolem partnerských vztahů. Hrají: Adéla Gondíková, Jiří Langmajer.

Zpívám, tedy jsem – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Cyklus večerů s písní o písni s hercem činohry Jiřím Untermüllerem. První večer přinese další porci světových muzikálů.

Pink-in (post-Pinkout) Vzkříšení & Halloween párty – Velbloud Music Bar – 20:00
Párty, která oslaví vzkříšení tradičního Gay&Lesbian&Friends večera v novém Pink-in duchu, tentokráte v halloweenském ražení.

UV Neon Party – klub K2 – 21:00
Celý klub bude pod palbou UV světel! Nasaďte bílý ohoz a rozsviťte celou K2. U vstupu budou k dispozici UV barvy na tělo. Můžete ukázat svoji kreativitu. Z Tábora do K2 opět zavítá jedinečný DJ Čechťa.

Čtvrtek 20. října

České Budějovice

Vycházka za historií budovy České národní banky – 16:00
Historii dalšího architektonicky zajímavého bankovního domu poodhalí průvodkyně Pavla Bláhová během této vycházky. Prohlédnete si bankovní halu, pracoviště likvidatury a prohlídku zakončíte v kabinetu platidel. Sraz před Českou národní bankou na Lannově třídě v 15:45.

Je úchvatná! – Jihočeské divadlo – 19:00
Florence Jenkinsová skutečně žila, i když se její příběh, odehrávající se v New Yorku ve 40. letech minulého století, zdá neuvěřitelný. Tato pozoruhodná žena byla přesvědčena, že je obdařena nádherným hlasem. A pro svůj výjimečný soprán hledala nejkrásnější árie operního repertoáru, s nimiž veřejně vystupovala. Jak dokazují dochované gramofonové nahrávky, její zpěv byl opravdu výjimečně příšerný.

J.A.R. – Eskalace dobra Tour 2016 – Café Klub Slavie – 21:00
Do Café Klubu Slavie se opět vrací legendární česká kapela J.A.R., která byla založena 17. listopadu 1989 a základní sestavu tvořil v té době autor hudby Roman Holý a duo „akademických“ rapperů Oto Klempíř a Michael Viktořík. Po prvních dvou rockovějších albech ukázala kapela svoji sílu a potenciál především na revolučním třetím albu Mein Kampfunk z roku 1997, kde již plně zpívá Dan Bárta. J.A.R. v pravém slova smyslu nefunguje jako kapela, spíše jako příležitostné setkání předních českých jazzmanů a hudebních producentů. Členové J.A.R. figurují ve svých vlastních kapelách a věnují se svým projektům.

Ledová země – Divadlo U Kapličky – 19:00
SPgŠ Prachatice uvádí na scéně Divadla U Kapličky autorský muzikál Ledová země. Režie: Marcela Haspeklová. Autor hudby: Jan Hovorka.

Pátek 21. října

České Budějovice

Shakespeare v Hollywoodu – Jihočeské divadlo – 19:00
Shakespearův Sen noci svatojánské jako hollywoodský trhák? Slavný režisér Max Reinhardt tvrdí, že ano, je to ale Evropan a o americkém byznysu neví nic. Bratři Warnerovi si rvou vlasy. Kvůli lásce jednoho z nich k filmové hvězdičce toužící po umění, může firma Warner's Brothers přijít na buben.

Baletní GALA #1 – DK Metropol – 19:00
Slavnostní galavečer baletu Jihočeského divadla u příležitosti nástupu nového šéfa Lukáše Slavického za účasti předních sólistů z ND Praha, ND Brno, DJKT Plzeň, Finského národního baletu, Estonského národního baletu, Landestheater Salzburg a Bavorského státního baletu.

65. výročí založení souboru Úsvit – Slavie – 19:30
Vystoupení JSPT Úsvit a dětský folklorní soubor Úsviťáček.

7. koncert k poctě sv. Huberta – Jihočeská filharmonie – 19:30
Účinkují Jihočeští trubači a jejich hosté.

SwampSounD DJ's – Komiks – 21:00
SwampSounD DJ's útočí na České Budějovice! V klubu Komiks vám zahrají jako už tradičně nekompromisně našlápnutou muziku. Za gramofony se vystřídají Schade, Ark3r, Brano aka GoldenTerror a DJ Pokustone. Na všechno si posvítí Visualizer0s.

Litveč IX - Festival hudby a poezie – Velbloud Music Bar – 20:30
V rámci festivalu Litveč IX vystoupí kapela The Primitives Group, která letos obnovila svou činnost a objíždí kluby se svým The Return Primitives Tour 2016/2017. Tahle kultovní psychedelic rocková skupina vznikla už v roce 1965, ale rozpadla se v roce 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval. Na její činnost navázala v sedmdesátých letech kapela The Plastic People of the Universe. Jako další v pátek vystoupí Idiot Bastard Son, parta českobudějovických undergroundových muzikantů, která se vrací na pódium po téměř 35 letech. V sobotu se těšte na Nuly (soul-noise z Českých Budějovic), The Podzemnix (alternative-rock'n'roll) a Caesarovy Kanady (jihočeský doom-punk).

Sodoma Gomora, Řezník, DeSade, DJ Ill Rick, Ramel, DJ Adie – klub K2 – 21:00
Sodoma Gomora je zpátky v K2! Show, která nemá obdoby, pouze pro ty, co ví. Řezník s novým albem Říše za zrcadlem valí po České republice a bere s sebou samozřejmě celou bandu.

Sobota 22. října

České Budějovice

Pohádky ve Vaně – Téměř divadelní společnost – Zlatá husa a Modrý kahanec – Horká Vana – 10:15
Pohádka o Truhlíkovi, který se vydá do světa s prapodivnou smečkou, najít si pro sebe kousek štěstí. Druhá o vysloužilém vojákovi a nevděčném králi. Loutkové představení na motivy pohádek bratří Grimmů.

Ježíšek Superstar – Malé divadlo – 17:00
Proč slavíme Vánoce? Protože má Ježíšek narozky! Ježíškův narozeninový heavy-mejdan v doprovodu Jesus Christ Superband! Vánoční večírek, na kterém se voda mění ve víno, chodí po vodě a chodí po vodě proměněné ve víno.

Dámský krejčí – Divadlo U Kapličky – 17:00
Situační komedie od světoznámého autora tohoto žánru. Záletník a notorický lhář doktor Moulinot se tak zaplete do svých lží, že je okolnostmi donucen předstírat, že je dámský krejčí.

Země úsměvů – DK Metropol – 19:00
Svět starého Rakouska a Číny ožije znovu v proslavené operetě odehrávající se kolem roku 1910 ve Vídni a Pekingu. Plejáda krásných melodií korunovaná dodnes okouzlujícím vyznáním Své srdce tobě dám navozuje rafinovanou orientální atmosféru, plnou nekonečné milostné touhy.

Keks a Jihočeská filharmonie – DK Metropol – 20:00
Výjimečný koncert bigbeatové legendy a Jihočeské filharmonie pod taktovkou dirigenta Petra Chromčáka.

Alkehol – River music club – 20:00
Rocková parta Alkehol hraje od roku 1992 a za tu dobu si získala slušnou fanouškovskou základnu. Jak už název kapely napovídá, muzikanti se dali dohromady v oblíbené pražské hospodě Na Slamníku a i jejich první Demo se jmenovalo Hospodo, nalejvej. Jako předkapela vystoupí Prasklej jogurt – českobudějická kapela, která hraje blues-rock.

G&L Pride – Scvadrers – Fine music club – 21:00
Pinkout – opět v provozu. Akce, která se konala ve Velbloudu, se teď bude pravidelně konat ve Fine Clubu.

Sound of my hood – klub K2 – 21:00
Edward Traumaxowski, Body Bass, Aman JJ, Blueberry.

Reggae Nite vs. RFJ / Dr. Kary – Komiks – 21:00
Na další díl byl pozván Dr. Kary. Hraje reggae, dancehall, ragga, ska, rocksteady, dub, hiphop, raggajungle, dnb a breakbeat.

Roman Dragoun a Miloš Švec – Kolibar U Sida – 21:00
Po dvou letech návrat krásného koncertu na naši půdu. Pod záštitou Baron Hildprandt.

Neděle 23. října

České Budějovice

O líných strašidlech – Divadlo U Kapličky – 15:00
Pohádka plná písniček o hledání pokladu. Režie: M. Mašková. 

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

J.A.R. přiváží do Café Klubu Slavie své nové album Eskalace dobra

pondělí, 17. října 2016, 17:40

Již tento čtvrtek, tedy 20. října od 20:00, dorazí do budějckého Café Klubu Slavie koncentrace nejlepších muzikantů ve společném...

Vstupenky na Bílé Vánoce Lucie Bílé v prodeji přímo v Budějcích

pondělí, 17. října 2016, 13:36

Předvánoční koncert, Bílé Vánoce Lucie Bílé, se nezadržitelně blíží. Lucie Bílá navštíví České Budějovice 18. prosince. Vstupenky...

SOUTĚŽ: Koncert Davida Kollera v Hluboké bude akustický a...

pátek, 14. října 2016, 08:28

Prostory Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou budou 21. října svědkem nečekaných hudebních spojení. V rámci turné k...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Konec čekání! Robert Langdon se vrací ve filmu...

čtvrtek, 13. října 2016, 16:56

Dívka ve vlaku minulý týden zabodovala a nyní se na nás valí další očekávaný film! Inferno je pokračováním bijáků Šifra mistra...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.