Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Novinář Václav Votruba vydal debutový román Na pokraji

 
neděle, 2. října 2016, 14:49

„Někdy mám pocit, že patřím do jiné doby. Třeba do doby, kdy po plátně pobíhala Grace Kelly a na pódiích zpívala Billie Holiday,“ říká o sobě novinář Václav Votruba. Napadají vás občas podobné myšlenky? Chtěli byste se vrátit do časů bez Facebooků, Youtubů a chytrých telefonů? Právě vám je určena kniha Na Pokraji, kterou Václav Votruba vydal na konci září.

„Miluji staré filmy Alfreda Hitchcocka, mám rád jazzovou muziku 50. let, rockovou svobodu 60. let. Pod vlivem toho všeho jsem sepsal svou debutovou knihu Na pokraji, která má evokovat staré dobré noir příběhy,“ zmiňuje své inspirace Václav Votruba.

Kniha začíná takřka idylicky, avšak atmosféra postupně houstne a děj kvapem uhání k tragickému konci. „Na pokraji je depresivní kniha. Kniha, která ukazuje, kam až je člověk schopný zajít. Je to smutný příběh jedné rodiny plné přetvářky a nenávisti.“

Knihu Na pokraji si můžete objednat přímo u autora na osobním mailu – venca.votruba@seznam.cz. Cena je 190 korun. Navštívit můžete i jeho webové stránky, kde najdete také informace o jeho hudební dráze. Václav Votruba je totiž zároveň aktivním muzikantem, který stojí v čele kapel Dark Angels, After Rain a The River Of The Lost Souls!

„Často se mě někdo ptá, kde beru při tom všem, co dělám, energii. Nedokážu odpovědět. Kolikrát se už cítím jak zmlácený pes, ale chuť tvořit a posouvat vlastní hranice mě neopouští,“ usmívá se zástupce šéfredaktora Budějcké Drbny.

Křest knihy Na pokraji se uskuteční 15. října od 18 hodin v Café Hostel v Českých Budějovicích. Kmotrem bude Lukáš Dvořák – šéfredaktor Budějcké Drbny.

Soutěž o tři knihy Na pokraji

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát tři knihy Na pokraji, které si mezi sebe rozdělí tři čtenáři rovným dílem.  K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do neděle 9. 10. následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Jednou z hlavních hrdinek je Kelly Bergerová. Správně je tedy odpověď A.

Knihu vyhrály čtenářky Jana Marková, Eva Pšeničková a Květa Snorková. Blahopřejeme!

 


 

Kam dál?

Představení před otáčivým hledištěm letos vidělo přes 54 tisíc lidí

neděle, 2. října 2016, 09:36

Představení před otáčivým hledištěm v českokrumlovské zámecké zahradě vidělo v letošní sezoně přes 54 tisíc lidí. Tržby za prodej...

Doga: Jestli všechno půjde jak má, tak v lednu nastupujeme do studia

pátek, 30. září 2016, 18:01

Moravská kapela Doga byla na Pardál festu první, která rozparádila lidi a nedala jim chvilku na vydýchání. To díky dobře...

Poznejte své boty na výstavě v parku Na Sadech

čtvrtek, 29. září 2016, 16:10

Park Na Sadech v Českých Budějovicích se od 1. do 8. října promění ve výstavní galerii 15 plakátů a fotografií mezinárodně...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Bestseller Sirotčinec slečny Peregrinové pro...

čtvrtek, 29. září 2016, 14:14

Další filmové premiéry jsou tady a nabídka je bohatá! Čtyři filmy, čtyři očekávané události... Jdeme na to!

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.