Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Představení před otáčivým hledištěm letos vidělo přes 54 tisíc lidí

 
neděle, 2. října 2016, 09:36

Představení před otáčivým hledištěm v českokrumlovské zámecké zahradě vidělo v letošní sezoně přes 54 tisíc lidí. Tržby za prodej lístků dosáhly 31,5 milionu korun. Výseldky jsou přibližně stejné jako v roce 2015. Letos Jihočeské divadlo před otáčivým hledištěm sehrálo 86 večerních a odpoledních představení s průměrnou návštěvností 98 procent z celkové kapacity.

Původně program počítal na letní sezonu s 89 představeními. „Ale tři jsme museli zrušit kvůli dešti,“ uvedl ředitel divadla Lukáš Průdek. Největší divácký zájem byl hlavně o inscenace Ženy Jindřichy VIII. v hlavní roli s Petrem Rychlým a také o Psa Baskervilského s Karlem Rodenem.

Podle Průdka i řady kritiků se však stala hlavní událostí divadelního léta operní inscenace Příhody lišky Bystroušky v režii Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského, což je umělecká dvojice známá jako SKUTR. Divadelní noviny toto představení nominovali na svou cenu v kategorii Hudební divadlo.

Průdek uvedl, že by rád s Kukučkou a Trpišovským nadále spolupracoval. „Nicméně Skutři jsou v současné chvíli tak vytížení, že sice potvrdili svůj zájem o spolupráci, ale řekli, že mají až do konce příští sezony plné diáře. Ale dveře Jihočeského divadla jsou jim otevřené,“ uvedl Průdek.

Dodal, že před několika dny začal předprodej na příští sezonu na scénu před otáčivým hledištěm. V létě roku 2017 by měli diváci vidět 91 představení, kdy se novinkami stanou baletní inscenace Valmont a operní drama Trubadúr.

Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Doga: Jestli všechno půjde jak má, tak v lednu nastupujeme do studia

pátek, 30. září 2016, 18:01

Moravská kapela Doga byla na Pardál festu první, která rozparádila lidi a nedala jim chvilku na vydýchání. To díky dobře...

Poznejte své boty na výstavě v parku Na Sadech

čtvrtek, 29. září 2016, 16:10

Park Na Sadech v Českých Budějovicích se od 1. do 8. října promění ve výstavní galerii 15 plakátů a fotografií mezinárodně...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Bestseller Sirotčinec slečny Peregrinové pro...

čtvrtek, 29. září 2016, 14:14

Další filmové premiéry jsou tady a nabídka je bohatá! Čtyři filmy, čtyři očekávané události... Jdeme na to!

SOUTĚŽ: Tvrdší a temnější... Dark Angels v pátek představí ve...

čtvrtek, 29. září 2016, 11:24

Dark Angels po dvou letech pracují na nové řadové desce, v pořadí již čtvrté. Nahrávka vzniká opět ve studiu Hellsound, které...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.