Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Světoznámý fotograf Robert Vano vystavuje v Galerii Mariánská

 
pátek, 23. září 2016, 08:35

Velice zajímavou výstavu Platinové kolekce mohou Budějčáci navštívit v Galerii Mariánská, kde budou fotografie vzniklé speciálním procesem za použití platiny vystaveny až do konce tohoto roku.

Robert Vano se narodil na jihu Slovenska maďarským rodičům, v 18 letech emigroval do USA, kde se stal uznávaným fotografem. Fotil pro módní časopisy Harpers, Vogue, Bazaar, Elle nebo Cosmopolitan. Po roce 1989 se vrátil do Československa a usadil se v Praze. Pracoval jako umělecký ředitel české edice časopisu Elle, následně jako art director v agentuře Czechoslovak models a vydal několik fotografických publikací. Známý je především svými módními fotografiemi, zátišími nebo akty.

Kompletní platinová kolekce čítá 200 fotografií, z nich je v Galerii Mariánská k vidění 60. Zachyceny jsou portréty mužů i žen, akty, architektonická zákoutí i zátiší. Fotografie Robert Vano samozřejmě zhotovuje ručně, a proto je každá z nich originálem. Vyvolávací proces je mimořádně drahý. Negativy jsou speciálně připraveny a kopírovány na bázi platiny a paladia. Při tisku je pak použit speciální bezceluulózový papír. Tato technika je stará 150 let.

Z výstavy je cítit, že fotografie jsou zhotoveny takříkajíc od srdce. Vše nemusí být ostré, prohnané photoshopem a přikrášlené dalšími programy. Fotografie vystavené v Galerii Mariánská mají hloubku, která zanechá v návštěvníkovi otisk i po opuštění galerie. Otisk z platiny. 

 


 

Kam dál?

Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány přinesl záplavu...

středa, 21. září 2016, 10:18

Jednatřicet soutěžních filmů z 13 zemí světa, které shlédlo přes dva tisíce diváků nejen z jihočeských základních a středních...

SOUTĚŽ: Pardál fest nabídne pořádnou dávku rocku

úterý, 20. září 2016, 14:05

Nejlepší pivní servis, kvalitní kapely, zábavný doprovodný program – to bude Pardál fest – jednodenní hudební festival, který do...

Středy ve středu města zakončily kapely Бут a Betterway

pondělí, 19. září 2016, 16:49

Maraton Středy ve středu města zakončily minulý týden dvě kapely ostřejších kytar. Zatímco Бут valí pravověrný grind core po...

Devadesátky se vrací do klubu K2

sobota, 17. září 2016, 13:07

Soboty v K2 budou opět pravidelně patřit hudbě devadesátých let. Každou třetí sobotu v měsíci se vrací oblíbená party s názvem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.