Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Středy ve středu města zakončily kapely Бут a Betterway

 
pondělí, 19. září 2016, 16:49

Maraton Středy ve středu města zakončily minulý týden dvě kapely ostřejších kytar. Zatímco Бут valí pravověrný grind core po vzoru Napalm Death, tak Betterway se už léta drží poctivého hard coru ze staré školy. I přesto, že poslední akce byla věnována extrémním a zároveň okrajovým stylům, našly si na tuhle akci cestu více jak tři stovky posluchačů.

Na druhou stranu to není zas takové překvapení. Betterway jsou staří harcovníci a už léta lákají na své koncerty dost fanoušků. Přispívá k tomu i fakt, že hrají zřídka a svým posluchačům přinášejí nostalgický zážitek z dob, kdy tady jako jedničky ve svém stylu válcovali podia po celém kraji. Бут jsou proti nim zelenáči, ale celkem rychle si tahle kapela okolo Zbyni, bývalého bubeníka známějších Ingrowing, vybudovala silnou fanouškovskou základnu.

Služebně mladší kapela tedy vystoupila jako první a hned v úvodních tónech bylo jasné, proč se vyznavačům grindu líbí. Prostě to šlape a vše jede jak má. Inu, když máte v zádech silný motor, jede se ihned lépe. Zbyňa zkrátka své řemeslo jen zdokonaluje. Zbytek kapely byl také strojově přesný a celkově tak kapela vytvořila velice profesionální dojem. Svůj set okořenila o cover od Brutal Truth a při této příležitosti poslala pár nelichotivých poznámek na adresu Ochranného svazu autorských práv.

Betterway byli už pro běžné konzumenty stravitelnější, na nic nečekali a do lidí pustili energetické hard core. I zde kapela prezentovala své názory. Zde to zase odnášeli náckové, řečeno ústy zpěváka, přičemž jedna průpovídka byla mířena na kapelu, která neumí hrát, a i přesto se momentálně veze na velké vlně oblíbenosti, snad i kvůli tomu, že skrytě využívá nacistických symbolů na obalech svých alb.

To Betterway zvládají své nástroje na výbornou a ve svém stylu platí za jednu nejlepších kapel v republice. Tuto pověst si získali už v devadesátých letech a dodnes ji jen potvrzují. Energetické párty, silné melodie a zpěvné refrény, to sem zkrátka patří. A ani minulou středu nenechala nikoho na pochybách. Už uprostřed setu zazněla nejznámější skladba kapely, která nese stejný název jako ona sama. Tedy Betterway, jež z větší části zpívá bubeník a díky jejím snadno zapamatovatelným rifům i publikum.

Chlapi už to chtěli zabalit patnáct minut před desátou, ale nebylo jim to dovoleno, protože si je fanoušci hlasitě vyvolali zpátky. Nebylo to takové to divadýlko, které dělá na konci koncertu každá druhá kapela, ale spontánní reakce na skvělé vystoupení. A tak se nastavovalo. Jednou, dvakrát, než na potřetí došlo opět na hit Betterway a koncert skončil.

Středy ve středu města tak přinesly další vynikající zážitek. Každá akce přitáhla spoustu lidí, kteří se měnili podle stylu nebo podle kapely, která zrovna hrála, ovšem byly tu vidět také stále stejné tváře posluchačů, kteří neřešili, co zrovna hraje. Hlavně, že byl večírek.

Uspořádat takový maraton není nic jednoduchého, tak na závěr nezbývá než pogratulovat pořadatelům k úspěšné sérii akcí a do příštího roku jim popřát, aby počasí vycházelo stejně jako letos a lidí přicházelo ještě více!

Napsal(a) Petr Junek
 


 

Kam dál?

Devadesátky se vrací do klubu K2

sobota, 17. září 2016, 13:07

Soboty v K2 budou opět pravidelně patřit hudbě devadesátých let. Každou třetí sobotu v měsíci se vrací oblíbená party s názvem...

Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány byl ve čtvrtek...

pátek, 16. září 2016, 18:28

Do vod sladkých i slaných vpluli hosté, diváci a organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány ve čtvrtek 15....

Pomozte získat „kosmický“ oblek, podpořte s chutí děti z Arpidy

pátek, 16. září 2016, 10:55

Charitativní projekt Podpořme Arpidu s chutí se snaží získat finanční prostředky k nákupu rehabilitačních přístrojů a pomůcek...

Kulturní sezonu zahájí poprvé společným koncertem orchestr...

čtvrtek, 15. září 2016, 15:57

Dvořákova Novosvětská symfonie i část oper od italských skladatelů Guiseppe Verdiho a Giacoma Pucciniho zazní na unikátním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.