Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pomozte získat „kosmický“ oblek, podpořte s chutí děti z Arpidy

 
pátek, 16. září 2016, 10:55

Charitativní projekt Podpořme Arpidu s chutí se snaží získat finanční prostředky k nákupu rehabilitačních přístrojů a pomůcek potřebných pro nový unikátní terapeutický koncept TheraSuit v centru Arpida. Podpořme Arpidu s chutí si klade za cíl představit tento oblek a získané finance použít k jeho nákupu.

A na co přesně Arpida láká? Podpořme Arpidu s chutí je kulturně-gastronomické odpoledne, během kterého ochutnáte jídla z nejrůznějších koutů světa. „V průběhu akce návštěvníci ochutnají degustační menu, složené ze světových gastronomických specialit, připravené předními českobudějovickými restauracemi,“ přibližuje ředitel Arpidy Marek Wohlgemuth.

Vybrané peníze z „gastrovstupenek“ půjdou na pořízení rehabilitačních přístrojů a pomůcek potřebných pro nový terapeutický koncept TheraSuit v centru Arpida. Jednou z důležitých součástí je „kosmický“ oblek, který byl původně vyvinut pro kosmonauty, aby zamezil poškozování svalů jejich pohybového systému (svalová atrofie, osteoporóza) z důvodu snížené gravitace při dlouhých pobytech ve vesmíru. Následně našel využití i v civilní sféře jako rehabilitační cvičební jednotka s pružnými lany, která umožňuje polohování klienta, jeho stabilizaci vsedě i vestoje, cvičení na lůžku, chůzi na pásu a podobně.

Tento oblek umožňuje nechodícím pacientům rovnoměrně rozložit zátěž v jednotlivých kloubech, aktivovat lépe svalové souhry v těle s výhledem dosažení vyššího lokomočního stádia. Chodícím klientům nabízí koncept TheraSuit zlepšení rovnováhy vestoje a chůzi a napomáhá tak k dosažení plné samostatnosti v běžných denních činnostech.

Příští pátek 23. září bude v Arpidě určitě stát za to! Akce bude probíhat od 16:00 do 20:00 a během ní vás nečeká jenom gastronomická ochutnávka a prezentace terapie TheraSuit. Můžete si rovněž prohlédnout celý areál střediska, jehož chodby zdobí obrazy dětí, čekat na vás bude promítání filmů dramatického kroužku centra Arpida, chybět nebude hudební doprovod a možnost zakoupení výrobků klientů centra. Pro děti bude otevřeno sportovní hřiště, kde si budou moci zahrát florbal, integrovanou Boccii a další míčové hry.

Cena gastropoukazu, který slouží jako vstupenka na kulturně-gastronomické odpoledne, činí 1111 korun. Zahrnuje ochutnávku celého menu včetně nápojů a volnou vstupenku pro dvě osoby v hodnotě 300 korun na listopadový Gastrofest. Gastropoukazy můžete koupit do 19. září na webových stránkách centra Arpida nebo na telefonním čísle 385 777 011. Děti do dvanácti let mohou na charitativní akci zdarma.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Kulturní sezonu zahájí poprvé společným koncertem orchestr...

čtvrtek, 15. září 2016, 15:57

Dvořákova Novosvětská symfonie i část oper od italských skladatelů Guiseppe Verdiho a Giacoma Pucciniho zazní na unikátním...

Charitativní Houpačka byla úspěšná. Vybralo se nejvíce peněz v...

středa, 14. září 2016, 08:17

Letošní ročník charitativního a multižánrového festivalu Houpačka byl rekordní! Výtěžek akce je 87 917 korun. Celkově statek U...

České Budějovice zahájí nejstarší festival dokumentárních filmů o...

úterý, 13. září 2016, 18:00

Do Českých Budějovic ve dnech 21. a 22. září zavítá Ekotopfilm, nejstarší mezinárodní festival dokumentárních filmů na světě,...

Čaj o páté potěší ženy všech věků v Obchodním centru Čtyři Dvory

úterý, 13. září 2016, 14:15

Příjemné středeční odpoledne čeká na dámy, které se rády nechávají hýčkat a s kamarádkami je baví diskutovat nad šálkem dobrého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.