Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Budějovice zahájí nejstarší festival dokumentárních filmů o životním prostředí

 
úterý, 13. září 2016, 18:00

Do Českých Budějovic ve dnech 21. a 22. září zavítá Ekotopfilm, nejstarší mezinárodní festival dokumentárních filmů na světě, který se věnuje tématům životního prostředí a udržitelného rozvoje. V České republice se koná letos vůbec poprvé. Jeho první ročník se uskutečnil ještě v bývalém Československu v roce 1974 a od té doby se odehrává na Slovensku, kde letos na jaře úspěšně proběhl už po třiačtyřicáté. Na českém území Ekotopfilm odstartuje v Jihočeském kraji a po skončení soutěžní části programu v Praze se v rámci festivalové tour přesune do více než čtyřiceti krajských a okresních měst.

Veškerý program je zdarma. Návštěvníci se můžou těšit na vybrané filmy z celého světa. Francouzský snímek Lidské tělo: Mikroskopické safari například diváky zavede za zajímavými tvory nikoli do přírody, ale do lidského těla či film Pouštní růže se dotkne aktuálního tématu sužující celý svět – sucha.  

Součástí programu jsou i přednášky a besedy s odborníky. Mezi tématy bude odpovědné podnikání a aktuální a lokální téma Národního parku Šumava, jak by se park mohl více otevřít lidem a turistice. Doprovodný program je sestavený tak, aby oslovil co nejširší publikum, odborníky i laiky všech věkových kategorií. Nudit se nebudou ani ti mladší, protože součástí festivalu je i Junior festival pro děti a mládež. Dopoledne a v brzkých odpoledních hodinách jim přinese zábavně-vzdělávací program a workshopy o třídění odpadu. Odpoledne a večer jsou program a promítání určeny pro širší veřejnost. 

Festival se snaží vzbudit zájem společnosti o témata životního prostředí a udržitelného rozvoje, která mají vliv na každodenní životy lidí, inspirovat ke změně chování ve vztahu k prostředí, ve kterém žijí a vytváří také prostor k otevřené diskuzi. 

Program a více informací naleznete na www.ekotopfilm.cz.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Čaj o páté potěší ženy všech věků v Obchodním centru Čtyři Dvory

úterý, 13. září 2016, 14:15

Příjemné středeční odpoledne čeká na dámy, které se rády nechávají hýčkat a s kamarádkami je baví diskutovat nad šálkem dobrého...

Bylo nalezeno mrtvé tělo paní Pokorné

pondělí, 12. září 2016, 15:55

V pátek ve 21:00 bylo nalezeno tělo paní Pokorné na půdě činžovního domu v obci u Českých Budějovic. Kriminalisté odhadují, že...

Českobudějovický Metropol představil novou službu - prodej vstupenek...

neděle, 11. září 2016, 18:03

Prohlédnout si program, přečíst si vše podstatné o vybrané akci a rovnou si zakoupit vstupenky. To vše samozřejmě z pohodlí...

RECENZE: Belgická Zygoma předvedla v Budějcích nevšední mix žánrů

neděle, 11. září 2016, 15:05

Rád chodím na koncerty kapel, které neznám, a nechávám se překvapit. Když jsem se dozvěděl, že v Budějcích bude hrát kapela,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.