Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pub Animals otevřeli před klubem K2 bránu do světa reggae

 
sobota, 10. září 2016, 08:59

Opravdu pěkné přivítání si pro nás připravila skupina Pub Animals v podobě napínavého rockového intra a pozvolného překlenutí do reggae rytmu, v němž se kolíbal celý pohodový koncert. Už jsme si zvykli, že si před plovárnou můžeme každou letní středu zcela zdarma poslechnout kvalitní muziku, a ani tato nebyla výjimkou.

Kapela mě svou produkcí mile překvapila, neboť z dřívějších poslechů jsem očekával trošku něco jiného. Měl jsem jí dlouhá leta zaškatulkovanou jako čistě ska skupinu, ale tohoto stylu jsem slyšel v setu pomálu. Takže žádná zrychlená dechovka se nekonala, naopak nám byly ukázány pomalejší propracované rytmy v reggae stylu.
 
A když je řeč o propracovanosti, tak tady klobouk dolů, protože hned od prvních tónů je zřetelné, že za svými nástroji stojí skuteční odborníci. Zde je třeba se pozastavit i nad kompozicí, neboť ta je zvládnutá na jedničku a je vidět, že nad každým tónem a zvukem se skladatelé patřičně zamýšlejí. Stejně tak zpěv. Byl čistý a nad kvalitním podkladem se příjemně vznášel.

Pub Animals vytvořili příjemnou atmosféru, místy až snivou, kterou si jejich fanoušci vychutnávali do poslední kapky. Tomu napomáhalo i počasí, které si pořadatelé zřejmě umí nějakým způsobem objednat. Hrálo se převážně z nové desky Fatherland, která vyšla letos a je vysoce ceněná kritikou i posluchači.  

Posluchačstva se opět sešlo požehnaně a ti co nedorazili, mohli jen litovat, nicméně léto před K2 zakončí další místní skupina Betterway s kolegy BUT.  To už zase bude jiná jízda, tentokráte tvrdě rocková.

Napsal(a) Petr Junek
 


 

Kam dál?

Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány letos představí téma...

pátek, 9. září 2016, 16:38

Do vln nevšedních zážitků, filmů a setkání se zajímavými osobnostmi se ve dnech 15. až 17. září můžeme ponořit díky 13. ročníku...

Bílé Vánoce Lucie Bílé i v Českých Budějovicích

pátek, 9. září 2016, 10:15

Čas Vánoc se pomalu, ale jistě blíží. Zpěvačka Lucie Bílá již několik let zpříjemňuje předvánoční období svými koncerty, ze...

Satisfucktion: Netlačíme na pilu a nemáme potřebu vydávat album co...

čtvrtek, 8. září 2016, 14:10

Satisfucktion je nejúspěšnější českou kapelou ve svém stylu. Zahrála si před velkými jmény jako například Faith No More, jela...

Petr Rychlý: Nadchlo mě, jak České Budějovice kulturně žijí

čtvrtek, 8. září 2016, 08:17

Ženy Jindřicha VIII. aneb chudák král(em) v režii Martina Glasera na Otáčivém hledišti Český Krumlov. Komedie o záletném králi...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.