Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do Vyššího Brodu přiletěli čápi a vyhráli dvacet tisíc korun

pondělí, 5. září 2016, 13:04

Spejbl, Hurvínek a Mánička, Drápalík, Mimoni, kovbojové, chlupatá miss, čápi. Prapodivné postavičky splouvaly Vltavu z Vyššího Brodu do Rožmberku. Mnozí z vás jistě vědí, že nejde o akci jen tak náhodnou, ale s dlouholetou tradicí. Již po čtyřiačtyřicáté se jela Plavba kuriózních plavidel.

Letošního ročníku se zúčastnilo jedenáct posádek, které nejenom, že musely vymyslet a sestavit originální plavidlo, ale připravit si i zábavnou scénku, zúčastnit se pivní štafety a dožít se večerního vyhlášení vítězů, což není jen tak v oné pivní smršti, která v dopoledních hodinách na parkovišti u kempu ve Vyšším Brodě propuká. Přesto se plavidel účastní již desítky let ty stejné skupiny a ke spokojenosti pořadatelů se na scéně objevují i nové mladé tváře.  

Počasí téměř jako každý rok plavidlům přálo, a tak zábava jela plným proudem již od devíti hodin, kdy se prezentovala plavidla spolu s plavci. Soutěžilo se již tradičně o pět set korun v chůzi na chůdách, proběhla pivní štafeta i hodnocení scének, které si posádky pro diváky připravily. Inspiraci účastníci nacházejí nejenom v pohádkách, ale inspirují se i současnou politickou situací, životním postojem, kultovními snímky či známými stavbami. „Mně osobně se moc líbila scénka plavidla Tunel Blanka, byla opravdu vtipná a taktéž jsem se pobavila u představení plavidla s názvem Tenkrát na západě,“ hodnotila výkony zúčastněných posádek Marie Marušková.

„Letošní ročník byl vcelku bezproblémový. Nikoho jsme nemuseli zachraňovat, všechna plavidla zvládkla krásně jez ve Vyšším Brodě a na Herbertově měla největší problémy posádka Cirkus de ochlastalejt, které se plavidlo trochu sesypalo a v Rožmberku se pak objevilo zapřaženo za Tunel Blanka. Velice nás potěšila i lipenská posádka Mimoni, která namísto molitanu použila na své masky polystyren,“ prozradil jeden ze záchranářů Petr Kovařík.

Před vyhlášením vítězů si diváci poslechly hudební skupinu Divoká Barka, která ke konci rozřádila již nastoupené a odmaskované účastníky plavidel, takže vyhlašování výsledků bylo bouřlivé a stejně veselé jako každý ročník plavidel.

Pořadí:

1. místo: Čapí hnízdo
2. místo: Mimoni
3. místo: Spejbl, Hurvínek a Mánička

„Škoda, že plavidlo s Hurvínkem a dalšími oblíbenými postavičkami nemělo Žeryka, možná by se na stupíncích vítězů postavilo výše,“ zaznělo z úst moderátorů. Na čtvrtém místě se se skvělou scénkou umístilo plavidlo Tunel Blanka, dále pak nováčci až z jižní Moravy s názvem Slovácký sklep, Cirkus de ochlastalejt, kterému se plavidlo rozpadlo po splutí Herbertova, Tenkrát na Západě, Miss beer, Dožínky a Plavbou k úspěchu – plavidlo s nejstarším a nejvěrnějším účastníkem.

Dvacet tisíc korun, které vyhrála posádka Čapí hnízdo, letos poputuje opět na dětskou onkologii v Českých Budějovicích.

 
 
 


 

Kam dál?

Skupina Prague Conspiracy to ve středu rozjela před klubem K2

pátek, 2. září 2016, 15:38

Za celé léto jsem na břehu slepého ramene neslyšel tolik chvály jako na pražské spiklence. Budějčáci je mají zkrátka rádi a...

Ve Schwarzenberské hrobce se uskuteční Charitativní koncert pro...

pátek, 2. září 2016, 13:15

Sobota 17. září bude ve Schwarzenberské hrobce patřit Charitativnímu koncertu pro Natálku a Zuzanku. V těchto prostorách v...

Extraditables přinesli do Budějc španělskou krev

středa, 31. srpna 2016, 11:35

Zajímavé uskupení přilákalo minulou středu před klub K2 početný dav fanoušků. Zpěvačku Raquel Perez / Kayele doprovázeli protřelí...

Drive Tour 2016 míří se svou první zastávkou do Budějc

úterý, 30. srpna 2016, 16:41

Drive Tour míří na jih Čech a jako první zastávku roku 2016 si zvolila České Budějovice, přesněji lokalitu Sokolského ostrova....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.