Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Schwarzenberské hrobce se uskuteční Charitativní koncert pro Natálku a Zuzanku

 
pátek, 2. září 2016, 13:15

Sobota 17. září bude ve Schwarzenberské hrobce patřit Charitativnímu koncertu pro Natálku a Zuzanku. V těchto prostorách v pseudogotickém slohu, podle vzoru italského Campo Santo, se můžete od 17 hodin těšit na skvělé vystoupení od vážné až po moderní hudbu. Účelem koncertu je vybrat finanční prostředky na rehabilitaci a na nákup kompenzačních pomůcek pro Natálku Petříkovou a Zuzanku Lavičkovou, které nehradí pojišťovna. 

Natálka se narodila ve 24. týdnu těhotenství a vážila 630 gramů. Byla hospitalizována na neonatologii, kde společně s maminkou strávila 154 dnů. Natálky diagnóza je spastická kvadruplegická mozková obrna VP – shunt (obstrukční hydrocefalus). Prodělala amputaci pravé dolní končetiny v oblasti nártu a trpí nedoslýchavostí.

Zuzanka trpí dětskou mozkovou obrnou spastické formy. Obrna je u každého člověka jiná, někdo má třeba jenom omezený pohyb na jedné noze, druhý na všech čtyřech končetinách. Zuzanka má hodně omezený pohyb, nohy jsou nejméně pohyblivé, ruce, hlavně pravá, jsou na tom o hodně lépe. Bohužel obrna je poškození mozku a od toho se odvíjí spoustu dalších přidružených nemocí. To vše se stalo v důsledku předčasného porodu.

Pokud i vy máte zájem pomoci a přispět Natálce a Zuzance, můžete začít tím, že si zakoupíte vstupenku na tento koncert a to pouze přes CBsystem a nebo ve vybraných informačních střediscích, které tuto službu podporují. Městská charita České Budějovice zřídila k tomuto charitativnímu účelu samostatný účet (2021137363/8040), na který lze finanční dary posílat. Veškeré pohyby na účtu budou zcela a plně pod dohledem zřizovatele účtu.

Pro tento účel jsou zřízeny webové stránky, na kterých budou denně zveřejňovány informace o stavu účtu, uváděna jména a loga všech dárců včetně darovaných částek a do šesti měsíců od charitativní akce zde bude také zveřejněno úplné a kompletní vyúčtování. Charitativní koncert je konán pod záštitou náměstka hejtmana Jihočeského kraje Jaromíra Slívy a starosty města Jindřichův Hradec Stanislava Mrvky. Patron celé akce je Tomáš Šnorek. Vstupenky nelze zakoupit na místě. 

Kdo na místě vystoupí?

Lenka Hajnová, Nikola Votrubová, Jitka Nestřebová, Eliška Dvořáková, Tadeáš Matucha nebo Dominik Pokorný.

 


 

Kam dál?

Extraditables přinesli do Budějc španělskou krev

středa, 31. srpna 2016, 11:35

Zajímavé uskupení přilákalo minulou středu před klub K2 početný dav fanoušků. Zpěvačku Raquel Perez / Kayele doprovázeli protřelí...

Drive Tour 2016 míří se svou první zastávkou do Budějc

úterý, 30. srpna 2016, 16:41

Drive Tour míří na jih Čech a jako první zastávku roku 2016 si zvolila České Budějovice, přesněji lokalitu Sokolského ostrova....

KULTURNÍ TIPY: V Budějcích vystoupí Kryštof, Xindl X, Meky Žbirka i...

úterý, 30. srpna 2016, 10:42

Nabušený kulturní program nabízí první zářijový víkend, který slibuje ještě krásné počasí. V sobotu nepropásněte na výstavišti...

Muzeum cestopisné literatury se rozloučí s létem živou muzikou

úterý, 30. srpna 2016, 10:09

S létem a prázdninovým cestováním se první zářijový víkend rozloučí Muzeum cestopisné literatury v Českých Budějovicích. Stane se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.