Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Extraditables přinesli do Budějc španělskou krev

 
středa, 31. srpna 2016, 11:35

Zajímavé uskupení přilákalo minulou středu před klub K2 početný dav fanoušků. Zpěvačku Raquel Perez / Kayele doprovázeli protřelí budějčtí muzikanti. Předně kytarista Miloslav Švec a v roli perkusisty Radim Pígl, který se zde nedávno představil se svou domovskou kapelou Satisfucktion.

Sestavu ještě doplňují kytarista Martin Formánek a cajonista Jesus Comino Ramiro. Zpěvačka Raquel byla okouzlující hlasem i vzhledem a také si ihned získala obdiv publika, byť produkce nebyla jen o ní. Hudbou se prolínala celá řada kudrlinek a kytarových vyhrávek, které měl na starosti právě Miloslav Švec.

Tentokráte se hrály hlavně převzaté písničky oblečené do latinsko-amerického hávu se španělskými barvami. Byly k zaslechnutí skladby od interpretů, kteří daný styl hrají jako například Steve Stevens nebo Andrés Calamaro přes dávné legendy jako je Carlos Santana až po letité hard rockové harcovníky AC/DC. Každý si zkrátka přišel na své. Hlavně tedy milovníci kvalitní hudby poklidnějšího rázu.

Projekt Středy ve středu města pokračuje a už teď se o něm dá napsat, že je velice úspěšný co do počtu návštěvníků, zvuku a kvality účinkujících. To potvrzuje i zářijový program, kdy se můžeme těšit na Pub Animals a Betterway.

Napsal(a) Petr Junek
 


 

Kam dál?

Drive Tour 2016 míří se svou první zastávkou do Budějc

úterý, 30. srpna 2016, 16:41

Drive Tour míří na jih Čech a jako první zastávku roku 2016 si zvolila České Budějovice, přesněji lokalitu Sokolského ostrova....

KULTURNÍ TIPY: V Budějcích vystoupí Kryštof, Xindl X, Meky Žbirka i...

úterý, 30. srpna 2016, 10:42

Nabušený kulturní program nabízí první zářijový víkend, který slibuje ještě krásné počasí. V sobotu nepropásněte na výstavišti...

Muzeum cestopisné literatury se rozloučí s létem živou muzikou

úterý, 30. srpna 2016, 10:09

S létem a prázdninovým cestováním se první zářijový víkend rozloučí Muzeum cestopisné literatury v Českých Budějovicích. Stane se...

Kuriózní plavidla se vrací na Vltavu. Ve Vyšším Brodě odstartuje v...

pondělí, 29. srpna 2016, 15:08

Je až k neuvěření, kolikátý ročník úspěšné akce se letos ve Vyšším Brodě koná. O nadcházející sobotě 3. září se na Vltavu sjedou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.