Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kuriózní plavidla se vrací na Vltavu. Ve Vyšším Brodě odstartuje v sobotu už 44. ročník

 
pondělí, 29. srpna 2016, 15:08

Je až k neuvěření, kolikátý ročník úspěšné akce se letos ve Vyšším Brodě koná. O nadcházející sobotě 3. září se na Vltavu sjedou vodáci, nadšenci, ale i šílenci v dobrém slova smyslu. Koná se zde už 44. ročník Plavby kuriózních plavidel.

Přestože jde o soutěž a soupeři pečlivě střeží výrobu své bárky, celý den je spíše o zábavě. Program tradičně začíná přejímkou plavidel a jejich prezentací. Ta potrvá od 9 hodin až do pravého poledne. Už v 11:00 však začne první doprovodná soutěž s názvem Na chůdách pro 500 korun. Následovat ji budou od 11:30 další, za zmínku stojí například pivní štafeta.

Ve 12:00 začne hodnocení plavidel. Bude probíhat sečtením bodů v několika kategoriích. Posuzovat se bude konstrukce a smysl plavidla, oblečení posádky a scénka na plavidle. Osmičlennou komisi vytvoří náhodně vybraní diváci, zástupci pořadatelů a partneři akce.

A jaké parametry vlastně plavidlo musí mít? Tak především nesmí jít o loď. Musí však být způsobilé plout po Vltavě a zároveň ji neznečistit. Na šířku může mít maximálně 2,2 metry a na výšku 1,8 metru, v délce je neomezeno. Kapitánem posádky musí být osoba starší osmnácti let a všichni členové musí umět plavat. Startovné se na akci neplatí, ale na „úplatky“ organizátorům bude přihlíženo při hodnocení.

Do vody se budou muset všichni přesunout ve 13:00, kdy začne povinná rozprava plavců. Samotný start plaveb je naplánován na 13:27 a ani tentokrát nepůjde o nic lehkého. Posádky se opět budou otloukat o kameny a padat do peřejí „rozbouřené“ Vltavy. Úspěšné plavidlo ale rozhodně nástrahy překoná a zdárně dopluje až do cíle v Rožmberku nad Vltavou.

Od 17 do 19 hodin, tedy těsně před vyhlášením výsledků, zahraje k poslechu Lakomá Barka. Poté na řadu přijde ocenění nejlepších. Vítěznému plavidlu věnuje Pardál 20 tisíc korun, na ostatní posádky pak čekají věcné ceny.

Doprovodný program bude pokračovat až daleko za půlnoc. Ve 20:00 návštěvníkům a startujícím zahraje Hudební kroužek Band, který ve 23:00 vystřídá Gin fis. Končit by se mělo kolem druhé hodiny ranní. Více informací na webových stránkách akce nebo na facebookové události.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Kotva promítá od září s novou digitální technologií

neděle, 28. srpna 2016, 08:00

Město modernizuje Kotvu, diváci by tak mohli mít kvalitnější zážitek z filmu než tomu bylo doposud. Od září bude v kině fungovat...

První ročník minifestivalu Chlumec k sobě se vydařil

sobota, 27. srpna 2016, 20:25

I v Chlumci to žije. O tom se mohli místní přesvědčit nedávno v rámci pilotního ročníku festivalu Chlumec k sobě. Za skvělého...

Festival Město lidem, lidé městu zaplnil ulice a vdechl Budějcům život

sobota, 27. srpna 2016, 17:53

Určitě znáte tu chvíli, kdy nastane pátek a město se začíná vylidňovat. V sobotu pak nepotkáte v centru pomalu ani živáčka... Na...

Android Asteroid, Strange Fruit a exploze emocí na festivalu Central...

pátek, 26. srpna 2016, 17:27

S kapelou Android Asteroid se posluchač může cítit jako na houpačce. Alespoň já to tak ve čtvrtek na festivalu Central Park...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.