Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Město lidem, lidé městu zaplnil ulice a vdechl Budějcům život

 
sobota, 27. srpna 2016, 17:53

Určitě znáte tu chvíli, kdy nastane pátek a město se začíná vylidňovat. V sobotu pak nepotkáte v centru pomalu ani živáčka... Na konci tohoto týdne ale převrátil vzhůru nohama budějcké centrum pouliční festival Město lidem, lidé městu. Víkendový klídek v malebných uličkách vystřídal ruch pouličních slavností a davy lidí, které si přišly užít poslední záchvěvy léta se svými známými i rodinou a zažít zkrátka město trochu jinak.

Rozhovor s autorem muzikálu Cyrano Vojtěchem Adamčíkem v Drbárně na akci Město lidem / lidé městu.

Zveřejnil(a) Budějcká Drbna dne 26. srpen 2016

 

Čtvrtý ročník Město lidem, lidé městu vnesl do Budějc neobvyklou atmosféru. Lidé se zastavovali na místech, kde jindy prochází bez povšimnutí. Mohli si sednout na trávník a nechat se bavit programem na Piaristickém náměstí, v Krajinské, České a Piaristické ulici. Koho nebere divadlo, mohl si zajít na limonádu, kdo neměl chuť se osvěžit, šel si užít vystoupení hudebních kapel. Na Piaristickém náměstí se například objevily Universal Swing Brothers, Bez Not nebo Electro swing Allstars. Festival nabídl již v pátek i módní přehlídku a největší setkání chůdařů v Česku. Program je nabitý až do sobotní půlnoci.

Rozhovor se slacklinistkou Terezou Panochovou v Drbárně v rámci akce Město lidem / lidé město.

Zveřejnil(a) Budějcká Drbna dne 26. srpen 2016

 

Jedním z vrcholů a taháků festivalu byla Budějčanda a hlavně slacklinistka Tereza Panochová, se kterou si můžete přečíst rozhovor již brzy na našich stránkách. Tereza přešla po nataženém popruhu ve výšce více než deseti metrů mezi domy na rohu náměstí a Krajinské a ukázala tak místním, jak vypadá slackline v praxi.

Rozhovor se šéfredaktorem Lukášem Dvořákem v Drbárně v rámci akce Město lidem / lidé městu.

Zveřejnil(a) Budějcká Drbna dne 26. srpen 2016

 

Nasát atmosféru z uplynulých dní můžete v naší fotogalerii.

 

Jak se vám líbil festival Město lidem / lidé městu?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 51 čtenářů
 
 
 
 


 

Kam dál?

Android Asteroid, Strange Fruit a exploze emocí na festivalu Central...

pátek, 26. srpna 2016, 17:27

S kapelou Android Asteroid se posluchač může cítit jako na houpačce. Alespoň já to tak ve čtvrtek na festivalu Central Park...

Pátý ročník festivalu Vltava žije bude rozdělen na dva dny

pátek, 26. srpna 2016, 13:15

Už čtyři roky se na náplavce v Českých Budějovicích baví desetitisíce Budějčáků a dalších lidí, kteří jezdí na ve světě uznávanou...

Město lidem, lidé městu: Retroparty tentokrát pod širým nebem

čtvrtek, 25. srpna 2016, 17:15

Kam dál posunout další Retroparty? S myšlenkou udělat party jako open air si její organizátoři hrají již dlouho. Ideálním...

Drumandbassové loučení s létem a prázdninami již tento pátek na...

čtvrtek, 25. srpna 2016, 14:33

Závěrečná party prázdnin s tou nejlepší sestavou! Miláček davů, největší hráč na podiu, největší tanečník a špičkový DJ – Bifidus...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.