Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Android Asteroid, Strange Fruit a exploze emocí na festivalu Central Park Slavie

 
pátek, 26. srpna 2016, 17:27

S kapelou Android Asteroid se posluchač může cítit jako na houpačce. Alespoň já to tak ve čtvrtek na festivalu Central Park Slavie měl. Jednu chvíli jsem měl pocit prázdna, pouhé hráčské exhibice, ale hned záhy přišel moment, který mě uzemnil. Moment, který mi ještě snad žádná česká kapela nedokázala naservírovat. Po dlouhé době jsem se přesvědčil, že i kapela z našich luhů a hájů může být světová.

Vlažnější byl třeba hned začátek. Prostě jako by se to nemohlo rozhýbat správným směrem. Možná za to mohlo i poměrně dlouhé čekání, kdy se zvučení protahovalo a člověk už byl netrpělivý. Někteří jedinci raději sbalili kufry a akci opustili. Jejich chyba, chce se napsat, protože ve výsledku přece jenom přišli o něco jedinečného.

Rozpaky totiž zmizely s nástupem neskutečné Marlene, kterou kapela fantasticky přehrála i při své návštěvě legendárního studia Abbey Road. Ostatně mrkněte na odkaz. Při letmém dotyku jedné z nejdepresivnějších písní všech dob – Strange Fruit – festival Central Park Slavie explodoval. Tolik emocí, to prostě muselo pohltit každého... Jednoznačně jsem na tomto festivalu nezažil silnější chvíli!

Ale jak jsem psal, ne pořád to bylo růžové... Například samply leckdy působily spíše rušivě, za což ale mohlo spíše ozvučení. Na můj vkus je také v tvorbě Android Asteroid příliš mluveného slova (nechci psát rap, o ten podle mě ani nejde). Dá se to pochopit, protože Honza Pospíšil je společně s bubeníkem Tomášem Konůpkem lídrem kapely, avšak já bych uvítal ještě více ženského vokálu. Ale je to samozřejmě subjektivní, proto nehodlám soudit, zda je to tak správně, či nikoliv.

Apropo... zpěv... Díky Android Asteroid jsem si opět naplno uvědomil, jak silným nástrojem ženský vokál je, když se dokáže správně zaranžovat. Jak pohlazení od anděla, prvek, který dokáže muziku absolutně vygradovat. Ne každý s ním ale umí pracovat, což ovšem není případ Asteroidů…

Elektronika, funky, psychedelie, jazz... To vše je zahrnuté v hudbě této chásky, která je bezesporu jedním z nejzajímavějších úkazů české hudební scény. Se zmíněnými žánry umí pracovat citlivě, balancuje, hraje si, baví se, objevuje nepoznané. V zemi revivalů naprosté zjevení a jasný signál, že i tady to prostě jde. Díky bohu.

Takže resumé? Android Asteroid vás určitě nadchli, nevylučuji ale ani zcela opačný výsledek. Každopádně ve vás nějakou emoci probudili a to je nejdůležitější. Jejich muzika je totiž právě o emocích.

Napsal Václav Votruba | Foto Tomáš Jarolím
 


 

Kam dál?

Pátý ročník festivalu Vltava žije bude rozdělen na dva dny

pátek, 26. srpna 2016, 13:15

Už čtyři roky se na náplavce v Českých Budějovicích baví desetitisíce Budějčáků a dalších lidí, kteří jezdí na ve světě uznávanou...

Město lidem, lidé městu: Retroparty tentokrát pod širým nebem

čtvrtek, 25. srpna 2016, 17:15

Kam dál posunout další Retroparty? S myšlenkou udělat party jako open air si její organizátoři hrají již dlouho. Ideálním...

Drumandbassové loučení s létem a prázdninami již tento pátek na...

čtvrtek, 25. srpna 2016, 14:33

Závěrečná party prázdnin s tou nejlepší sestavou! Miláček davů, největší hráč na podiu, největší tanečník a špičkový DJ – Bifidus...

Skyline: Z nové desky máme velkou radost!

čtvrtek, 25. srpna 2016, 07:59

Skupina Skyline vystoupila na rožmberské zastávce festivalu Hrady CZ a byla jednou z nejlepších kapel, alespoň co se nezávislé...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.