Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pátý ročník festivalu Vltava žije bude rozdělen na dva dny

 
pátek, 26. srpna 2016, 13:15

Už čtyři roky se na náplavce v Českých Budějovicích baví desetitisíce Budějčáků a dalších lidí, kteří jezdí na ve světě uznávanou a oceněnou audiovizuální show Vltava žije. Nejinak tomu bude i v letošním roce, protože 8. a 9. září se na stejném místě uskuteční festival popáté.

Vůbec poprvé se akce uskuteční ve dvou dnech. Nebude chybět tradiční program, ale návštěvníci se dočkají i novinek. Ve čtvrtek 8. září program odstartují v 15 hodin ukázky zástupců integrovaného záchranného systému. Hlavně děti tak uvidí hasičskou, záchranářskou a policejní techniku, a to dokonce přímo v praxi. Poté proběhne další Setkání dětských domovů s atraktivním hudebním programem a aktivitami pro děti.

Ještě větší show si organizátoři schovávají na pátek. Program začne v 16:30 koncertem Pavla Callty. Vystřídá ho Michaela Gemrotová s uskupením MIB Quartet koncertem filmových melodií. Hudebnímu bloku dá tečku kapela Portless. Jedno překvapení si však organizátoři do programu ještě schovávají.

Zlatým hřebem večera pak bude výpravná multimediální show s názvem Circle. „Padesátiminutová show je inspirovaná symbolem magického kruhu, bude se skládat z pěti částí a bude oslavou naplněného života, krásy sportu i jižních Čech. Diváci se mohou na obří projekční scéně těšit na neobvyklou kombinaci audiovizuálních prvků a více než čtyřicítky účinkujících. Multimediální scéně vytvořené v prostoru loděnice bude dominovat kruh. Nedílnou součástí show je voda, a to jak vodní plocha Vltavy, tak i velkoplošná projekční vodní stěna. Dalšími vyprávěcími nástroji, bořícími jazykové bariéry, budou i hudba, komponovaná z převážné části přímo pro show, projekce, animace, scénické prvky, lasery, světla, akrobacie na vodě i ohňostroj,“ říká PR manažer Art4promotion Igor Mahal. Vstup na festival bude jako každý rok zdarma a už dopředu můžete na Facebooku dát vědět, že na něj přijdete. 

Projekt Vltava žije má charitativní potenciál. Organizátoři totiž nenabízí jenom kulturní zážitek, ale také setkání různých společenských skupin včetně jihočeských dětských domovů a pěstounských rodin. Festival jim dává možnost prezentovat své schopnosti, hudební, pěvecký či sportovní talent, zručnost a další dovednosti v nejrůznějších formách. Vltava žije je navíc držitelem prestižního mezinárodního ocenění ILDA ARTISTIC AWARDS 2014 a také české odborné soutěže CZECH EVENT AWARDS 2015 a 2016. 

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Město lidem, lidé městu: Retroparty tentokrát pod širým nebem

čtvrtek, 25. srpna 2016, 17:15

Kam dál posunout další Retroparty? S myšlenkou udělat party jako open air si její organizátoři hrají již dlouho. Ideálním...

Drumandbassové loučení s létem a prázdninami již tento pátek na...

čtvrtek, 25. srpna 2016, 14:33

Závěrečná party prázdnin s tou nejlepší sestavou! Miláček davů, největší hráč na podiu, největší tanečník a špičkový DJ – Bifidus...

Skyline: Z nové desky máme velkou radost!

čtvrtek, 25. srpna 2016, 07:59

Skupina Skyline vystoupila na rožmberské zastávce festivalu Hrady CZ a byla jednou z nejlepších kapel, alespoň co se nezávislé...

Visací Zámek: Je fajn, když se na tebe přijdou podívat fanoušci...

středa, 24. srpna 2016, 09:50

Skupina Visací zámek se na Hradech CZ trochu vymykala, protože v záplavě popiny to byla jediná pravověrná punková kapela na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.