Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rožmberské slavnosti nabídnou dobový vor, provazochodkyni nad Vltavou i originální kelímky

 
středa, 24. srpna 2016, 08:40

Dobový vor, provazochodkyně, tanečníci, kejklíři i hudební kapely a nejen ty se 27. srpna objeví v Rožmberku nad Vltavou. Na slavnostech Matky Vltavy se pobaví každý, kdo má rád vodu a vše s ní spojené. O sobotním dni se návštěvníci mohou těšit na bohatý program. Večer vystoupí provazochodkyně a přijede i historický vor. Po dobu celé akce navíc lidé dostanou speciální kelímky s obrázkem hradu a rožmberské růže.

Fundované vedení města Rožmberk nad Vltavou si uvědomuje odpadovou zátěž, kterou veřejné akce přinášejí, a proto při akci používá omývatelné kelímky Nicknack. Ty navíc mají originální design hradu Rožmberk s charakteristickou růží. Osvětový projekt Jedu vodu, který chce zlepšit služby a hygienické zázemí Vltavy, dodává na slavnosti vratné kelímky, díky kterým se neznečišťuje okolí, ani dno řeky. Lidé si kelímky většinou odnášejí jako suvenýr a připomínku toho, kde všude o dovolené byli.

Projekt Jedu vodu navíc vyšle na slavnosti harmonikáře a plovoucí občerstvení na dřevěném voru, díky kterému si návštěvníci budou moct pochutnat na přírodních limonádách a míchaných nápojích přímo uprostřed řeky. Rožmberské slavnosti jsou v pořadí již čtvrtou akcí, na které se na Českokrumlovsku ekologické omyvatelné kelímky Nicknack letos objeví. Kelímky už se objevily v Olympijském parku Rio-Lipno 2016, na boršovském divadelním létě a v rámci projektu Jedu vodu.

A jaký bude program slavností? Dopoledne se můžete zúčastnit výroby historického voru u koupaliště v Rožmberku, ve 14 hodin přijede dobový vor s kupci, kejklíři a kapelou k mostu, čímž bude akce oficiálně zahájena. Od 18 hodin se můžete těšit na provazochodkyni, která bude kráčet nad Vltavou. Ostatní si užijí taneční zábavu s kapelou GinFis na náměstí. Všechny děti navíc obdrží dárek od města.

 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Rozlučte se s prázdninami stylově!

úterý, 23. srpna 2016, 09:11

Předposlední srpnový týden slibuje krásné počasí, tak vyrazte do města za kulturou. S létem a prázdninami se můžete rozloučit ve...

Central Park Slavie tentokrát na experimentálnější vlně. Zahrají...

pondělí, 22. srpna 2016, 16:28

Experimentální chuťovka čeká na návštěvníky Central Parku Slavie, který se koná na letní scéně u KD Slavie. Ve čtvrtek 25. srpna...

Náměstí pod zlivským kostelem ožilo Slavnostmi mrkve

neděle, 21. srpna 2016, 15:31

Mrkvové koláče, mrkvovou bábovku, mrkvovou šťávu, palačinky s mrkví, mrkvovou zmrzlinu a řadu dalších pochutin z této tradiční...

Mustang Bluesride rozvlnili budějcké publikum rock’n’rollovými peckami

pátek, 19. srpna 2016, 16:28

Když se parta fousatých sympaťáků ve čtvrtek objevila na pódiu v rámci festivalu Central Park Slavie, hodně Budějčáků už vědělo,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.