Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Queens of Everything dováděly v Budějovicích

 
pátek, 19. srpna 2016, 13:12

Královny z Prahy se zastavily před klubem K2, aby na chvíli ovládly břeh slepého ramene a předvedly něco ze svého umu. Chvíli po setmění se tak ve středu rozezněly svěží tóny, které přehlušily i nedaleké letní kino. Hrálo se skočně, divoce a pěkně od podlahy.

Tak by měl ten starý dobrý rock and roll frčet, zvláště když je říznutý punkem. Queens of Everything si drží nezaměnitelný zvuk díky dechovým nástrojům (dva pozouny a dva saxofony) a kontrabasu, které kříží se zkreslenou kytarou. Zvučit tuhle kapelu musí být celkem oříšek.

Královny nasadily rychlé tempo, aby zahřály postávající publikum. A právě v rychlých pasážích kapela nejvíce táhla. Taková skladba Matter Of The Low z posledního alba God Save The Queens pěkně šlapala a valila jak rozjetý vlak. Skutečně, pokud se kapela dokázala udržet ve vysokých otáčkách, byla úžasná.

Trošku horší už to bylo v pomalejších pasážích, ale naštěstí takových bylo jako šafránu. Kapela nemá problémy ani s melodikou, kde občas zavlál vliv irského folku a severní dravosti. Celkově namíchaný koktejl z několika stylů a rozličných nástrojů zněl velice dobře a profesionálně.

Pořadatelé koncertu se opět vyznamenali. Přivedli na pódium další výbornou kapelu a ohlídali si kvalitní zvuk. Královny skutečně dováděly. Z pódia byla cítit radost a pohoda, která byla kapele oplácena bouřlivými ovacemi. Jen více takových seskupení v Budějcích!

Napsal(a) Petr Junek | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Město lidem, lidé městu: Centrum Budějc ožije sousedskou slavností...

pátek, 19. srpna 2016, 09:45

Historické centrum Českých Budějovic bude v termínu od 26. do 27. srpna už počtvrté patřit unikátní společensko-kulturní akci...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Zdeněk Troška se vrací k pohádkám. Pobaví nás...

čtvrtek, 18. srpna 2016, 16:13

Tento týden můžete do CineStaru vyrazit na tři premiéry. O diváky jistě nebude mít nouze novinka Zdeňka Trošky – Strašidla. I...

Desmod: Nikdy jsme nekalkulovali, úspěch přišel tak nějak sám

čtvrtek, 18. srpna 2016, 14:32

Kapela Desmod byla v Rožmberku na festivalu Hrady CZ zástupcem slovenské popové scény a ve stínu slavnějších No Name ukázala, že...

Město lidem, lidé městu je hlavně o atmosféře, říká organizátor...

středa, 17. srpna 2016, 10:03

Pouliční slavnost a kulturní festival v jednom, který si klade za cíl přilákat Budějčáky do centra města a zažít město jinak, se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.