Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oceán rozvlnil publikum před klubem K2

 
úterý, 16. srpna 2016, 11:20

Legendární kapela Oceán se představila v rámci hudebního maratonu Středy ve středu města a i přes chladné počasí to bylo představení velice příjemné. Došlo také na křest nové desky Ve smíru, které se fanoušci dočkali po neuvěřitelných pětadvaceti letech a za více jak třicetiletou historii skupiny je to teprve třetí řadové album.

A právě okolo nové desky se točil celý koncert, na který se přišli podívat posluchači všech generací a dokonce i vyznavači různých stylů. Nezřídka se v davu objevovala trika tvrdě metalových kapel. Kdo by to byl před lety řekl? Diváků se nakonec ve studeném počasí sešlo přes dvě stovky.

Nové skladby kapele sedí, mají v sobě odkaz na minulost a bylo vidět, že se jí hrají lehce a s radostí. Zde je potřeba pochválit vynikající zvuk a hlavně excelující zpěvačku Jitku Charvátovou, která ve skupině po jejím znovuzrození zaujala pevnou pozici. A po Petrovi Mukovi to musela mít sakra těžké.

Zhruba v polovině koncertu došlo na zmíněný křest, kterého se ujaly významné persony okolo Oceánu, jmenovitě Ladislav Faktor a Jaromír Koc. Sérii nových skladeb, ze kterých bych vypíchl skladby Dante nebo Bludný Holanďan, pak vystřídala dřívější tvorba. Staromilci si přišli na své, když se pánové a dáma vrátili o několik desetiletí zpátky ke skladbám jako Čas, Prázdná ulice a hlavně Rachel. Nejznámější skladba Oceánu udělala tečku za celým vystoupením.

Desátá hodina večerní se rychle přiblížila a muselo se končit i přes nevoli fanoušků. Zvláště ti starší mohli srovnávat pěvecké propozice a rozdíly mezi Charvátovou a Mukem. Já sám bych to ale nedělal, Oceán má zkrátka novou tvář, energii a forsáž. Šlape mu to skvěle a věřme, že to tak zůstane i nadále.

Napsal(a) Petr Junek | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Houpačka aneb my vám, vy nám!

úterý, 16. srpna 2016, 10:02

Charitativnímu multižánrovému festivalu Houpačka se v loňském roce podařilo díky všem účastníkům získat rekordní částku 65 672...

Central Park Slavie bude pokračovat rock'n'rollovou smrští od Mustang...

pondělí, 15. srpna 2016, 16:49

Pětice budějckých muzikantů to zase po čase rozbalí na pódiu před Slavií. Tepovou frekvenci zvednou Mustang Bluesride zaručeně...

Radiofest České Budějovice osvěží babí léto českou hudební špičkou

pondělí, 15. srpna 2016, 10:37

Je pouze jeden důvod, proč se těšit na konec prázdnin. Je jím Radiofest České Budějovice, hudební symbol babího léta, rodinný...

Jsme Nebe, na které nikdy neprší, říká frontman kapely Petr Harazin

sobota, 13. srpna 2016, 18:57

Petičlená skupinka mladých hudebníků, kterých se v roce 2010 ujal zpěvák Richard Krajčo, se stala příjemným zpestřením českých...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.