Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Houpačka aneb my vám, vy nám!

 
úterý, 16. srpna 2016, 10:02

Charitativnímu multižánrovému festivalu Houpačka se v loňském roce podařilo díky všem účastníkům získat rekordní částku 65 672 korun, která výrazně pomohla zlepšit kvalitu života dvou malých Adélek, trpících závažným metabolickým onemocněním. Zatímco menší Adélka dělá v poslední době velké pokroky, situace té větší má smutný konec. 

Loni v listopadu byla o Adélce natočena reportáž do magazínu Klíč, která byla odvysílána v lednu letošního roku. Od minulého prosince se u holčičky objevily dýchací problémy související s postupující nemocí. Adélka byla často velmi unavená a potřebovala mít zavedený kyslík. Kvůli těžké podvýživě byla riskantní i krátkodobá anestezie, což vše vážně komplikovalo. Adélka by v tu dobu musela mít zavedený katetr nebo sondu, aby mohla přijímat výživu. Ale lékaři se obávali, že by samotný zákrok nemusela zvládnout. Nakonec první srpnový den letošního roku nemoci podlehla. 

Nejen tato děvčátka zaštiťuje spolek Metoděj, který se specializuje na pomoc dětem a jejich rodinám se vzácným metabolickým onemocněním. Letošní 4. ročník obnoveného kulturního projektu Houpačka proběhne 20. srpna v malebném prostředí statku U Hamerníků ve Velešíně-nádraží.

„Cílem a posláním festivalu Houpačka je nejen získat finanční prostředky pro ty, kteří je akutně potřebují, ale i nabídnout všem věkovým kategoriím pohled na kulturu a zábavu z jiného pohledu, než je obecně platný,“ říká Kamil Zeman z pořádajícího Spolku 2/4. I letos Spolek 2/4 spolupracuje se spolkem Metoděj (MEzi TOlika DĚtmi Jediný) a na jehož doporučení a po zralé úvaze se rozhodl letošní výtěžek rozdělit mezi spolek Metoděj a maminku zesnulé Adélky Panochové, která boj s vážnou chorobou prohrála.

A na co se můžete těšit?

Brány festivalu se otevřou ve 13:00. Od 14 hod odstartuje Benefiční běh pro Adélku. Trať o délce 1,5 kilometru lze absolvovat jakýmkoli bezmotorovým způsobem (start: Juda stavebniny naproti velešínské benzinové stanice – cíl: U Hamerníků). Festivalový den pak bude probíhat ve znamení atrakcí pro celou rodinu, hudby, tance, prezentací, exhibicí, workshopů, soutěží a mnoha dalších aktivit.

Mimo jiné:
  • Urban sense – parkour a akrobacie
  • YoYo boys – mistři evropy v yoyo freestylingu
  • Aiwa! Tribe – orientální tance
  • Adula Abaru – street dance
  • Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje – exhibice
  • Módní přehlídka + dražba
  • En.dru – vicemistr světa v loopingu
  • Potravinová banka Jihočeského kraje – prezentace a mnoho dalšího

Celou akci pak zakončí večerní koncert špičkových alternativních skupin: Dalekko (pop alternative), Květy (alternative experimental) a Master Master Wait (synth punk /FRA/).

Organizátoři chtějí poděkovat všem partnerům, bez kterých by se Houpačka 2016 neobešla. Především generálnímu partnerovi společnosti NaturaMed Pharmaceuticals, která distribuuje vysoce kvalitní doplňky stravy zaměřené především na omega-3, vyráběné v Norsku českým a slovenským zákazníkům. 

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Central Park Slavie bude pokračovat rock'n'rollovou smrští od Mustang...

pondělí, 15. srpna 2016, 16:49

Pětice budějckých muzikantů to zase po čase rozbalí na pódiu před Slavií. Tepovou frekvenci zvednou Mustang Bluesride zaručeně...

Radiofest České Budějovice osvěží babí léto českou hudební špičkou

pondělí, 15. srpna 2016, 10:37

Je pouze jeden důvod, proč se těšit na konec prázdnin. Je jím Radiofest České Budějovice, hudební symbol babího léta, rodinný...

Jsme Nebe, na které nikdy neprší, říká frontman kapely Petr Harazin

sobota, 13. srpna 2016, 18:57

Petičlená skupinka mladých hudebníků, kterých se v roce 2010 ujal zpěvák Richard Krajčo, se stala příjemným zpestřením českých...

Jaroslav Hutka nezklamal! U Slavie lidé zpívali z plných plic

pátek, 12. srpna 2016, 17:40

Legendární písničkář byl označován jako jeden z vrcholů celého festivalu Central Park Slavie a tuto svou roli zvládl dokonale....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.