Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Central Park Slavie rozezpívá legendární Jaroslav Hutka

 
úterý, 9. srpna 2016, 15:54

Počasí nám letos v létě příliš slunce nenadělilo, ale to přece není důvod k tomu, abychom si ho řádně neužili. Vynikající příležitost budeme mít opět ve čtvrtek, kdy v rámci festivalu Central Park Slavie zazpívá písničkář Jaroslav Hutka. Svým vystoupením legendu podpoří i místní The Greens.

Jako první na pódium vystoupají stále populárnější The Greens, kteří vstoupil do podvědomí Budějčáků především svým dobrým srdcem. Svou hudbou se totiž snaží podpořit Barunku Sedláčkovou trpící neuropatií. Naposledy kapela natočila videoklip The Fish, s jehož pomocí vybírala pro talentovanou holčičku peníze na léčbu kmenovými buňkami.


The Greens - The Fish

Představovat Jaroslava Hutku snad ani není potřeba. Připomeňme si tedy jen to základní. Jaroslav Hutka je bezesporu živoucí legenda českého folku. V šedesátých letech vystupoval s programem, ve kterém mimo jiné propagoval moravské lidové písně. Několikrát byl oceněn jako nejlepší český písničkář. Založil a následně působil ve folkovém spolku Šafrán.

V roce 1978 emigroval Hutka z Československa a domovem se mu až do roku 1989 stalo Nizozemí. Po návratu do rodné vlasti ihned vystupuje na manifestaci na Letenské pláni. Postupně se stává kritikem postkomunistické demokracie. Že je stále plný elánu potvrzuje i to, že se letos stal v necelých 70 letech počtvrté otcem.


Jaroslav Hutka na Letné

Pokud se na koncert chystáte, nemusíte se bát nepřízně počasí. Pokud se nebe neumoudří, koncert se přesune dovnitř do Café Klubu Slavie. Folkem nabitý večer začne v 18:00.

Napsal Jaroslav Pešek | Foto hutka.cz
 


 

Kam dál?

Festival Hrady CZ v Rožmberku nad Vltavou očima Budějcké Drbny – den...

úterý, 9. srpna 2016, 12:54

Smrtislav otevřel sobotní program festivalu a vyhnal ze stanů všechny ospalce zmožené páteční afterparty. A probuzení to bylo...

KULTURNÍ TIPY: Hudba všech žánrů roztančí České Budějovice

úterý, 9. srpna 2016, 10:22

Všemožné hudební žánry nabídne tento kulturní týden, v čele s koncertem Metroklubu Big Band s Ondřejem Rumlem. Nejoriginálnější...

Zlatokorunský klášter nově láká na lapidárium

úterý, 9. srpna 2016, 08:17

Dosud nezpřístupněné prostory mohou od poloviny letních prázdnin navštěvovat lidé ve zlatokorunském klášteře.

Jihočeský jazzový festival zakončilo famózním vystoupením Avishai...

pondělí, 8. srpna 2016, 09:55

Budějce na dva dny ovládl jazz. Zvuky saxofonu, klavíru, trubky, kontrabasu a dalších jazzových nástrojů se linuly v pátek 5. a v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.