Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Hrady CZ v Rožmberku nad Vltavou očima Budějcké Drbny – den první

 
pondělí, 8. srpna 2016, 07:42

Budějcká Drbna vyrazila i přes vytrvalý déšť v pátek v podvečer k Rožmberku nad Vltavou, kde odstartoval dvoudenní hudební festival Hrady CZ. Program totiž sliboval zábavu od začátku do konce.

První koncert začal na Staropramen Stage v půl šesté. Gazdina Roba vyhrávala, když Budějcká Drbna vjížděla do areálu. Než se jí povedlo zaparkovat, třikrát se musela otočit a nakonec přes protest pořadatelů vjela někam, kde údajně nemělo být již místo k zaparkování. Plno tam bylo ale bahna, s čímž se ovšem při tak vydatném dešti a parkování na louce počítalo.

Po menší prudě při kontrole batohů, kdy i přes VIP pásku bylo Drbně řečeno, že s fotoaparátem nebude vpuštěná do areálu, šlo všechno hladce. Znamená to tedy, že fotoaparáty byly na festivale zakázány? V tom případě by bylo příště vhodné rovnou odevzdávat i mobilní telefony, jelikož vlastnit některý bez foťáku je v dnešní době jako vlastnit veterána.

Podium s názvem Bohemia v páteční podvečer jako první hostilo známého písničkáře Xindla X, který opět zahrál všechny známé songy, při kterých se lidé v různých modelech plášťenek a gumácích dobře bavili. Déšť pomalu ustával a nálada stoupala s počtem příchozích lidí, kterým se konečně podařilo zaparkovat. 

Budějcká Drbna se rozhodla, že by nebylo špatné udělat s Xindlem X rozhovor a vyzjistit tak nějaké hudební laskominy pro své čtenáře. Milí čtenáři, utřete slinu. Po čtyřiceti pěti minutách postávání u jeho šatny a oslovení několika lidí z kapely, jí konečně přišel jeho bednař oznámit, že Ondřej nemá dnes moc času a ani náladu dělat rozhovory.

Naštěstí existují ještě hudebníci, kteří si rádi popovídají s prostým lidem, a tak vám Budějcká Drbna brzy zveřejní rozhovor se zpěvákem kapely Nebe Petrem Harazinem. Ten, jak slíbil, tak přišel a povídání s ním bylo opravdu milým zážitkem.

Při cestování mezi pódii si Budějcká Drbna nemohla nevšimnout příjezdu jejího oblíbence Vladimira 518. Dorazil v černém BMW, deset minut před vlastním koncertem. Fanouškům jeho menší zpoždění nevadilo, ale fandové Rytmuse byli poněkud rozladěni. Zřejmě, jak tvrdil Vladimir, uvízl v dopravní zácpě, a i přesto, že koncert měl stihnout, nestihl. Žádné slovo omluvy, nic. Naštěstí se o dobrou zábavu všech přítomných postaral jeden z našich nejlepších rapperů – Vladimir 518.

Celou situaci taktéž zachránila kapela Pražský výběr, která nejenže dorazila, ale nezklamala skvělým koncertem. Trochu zdlouhavější bylo čekání na kapelu Monkey Business, jelikož probíhalo vyhlášení nejhezčích karnevalových masek. Jak se říká: „Všeho moc škodí.“

Matěj Ruppert, zpěvák Monkey Business, jako vždy bavil svými povedenými kousky, a tak se všichni dobře naladili na poslední hvězdu pátečního večera, skupinu Mandrage, která podle komentů všech přítomných a nadšeného tleskání publika byla tím nejhezčím na konec prvního dne oblíbeného festivalu Hrady CZ.

 


 

Kam dál?

Nejlákavějším jihočeským turistickým cílem je zámek v Českém Krumlově

neděle, 7. srpna 2016, 16:57

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Jihočeském kraji v roce 2015 se stal zámek v Českém Krumlově. Loni si jej prohlédlo více...

Sychravý páteční večer rozproudila ve Slavii kapela Alvik v čele s...

sobota, 6. srpna 2016, 15:39

Hustý déšť provázel skoro celý páteční den, ale to nijak nezbrzdilo program letního festivalu Central Park Slavie. Pod střechou...

Zlatokorunský klášter je opět plný květin. Ty pochází například ze...

pátek, 5. srpna 2016, 10:34

Zlatokorunský klášter provoní od pátku desítky květinových vazeb. Květinová výstava se jmenuje S úctou k Madoně, a jak název...

Desperados Highjump již o nadcházejícím víkendu

pátek, 5. srpna 2016, 09:15

Cliffdivingové závody spojené s hudebními koncerty a rozsáhlým doprovodným programem začinájí již v pátek 5. srpna a potrvají do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.