Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejlákavějším jihočeským turistickým cílem je zámek v Českém Krumlově

 
neděle, 7. srpna 2016, 16:57

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Jihočeském kraji v roce 2015 se stal zámek v Českém Krumlově. Loni si jej prohlédlo více než 400 tisíc lidí. Druhým nejvyhledávanějším místem se stala Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku, následoval zámek v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Vyplývá to z žebříčku, který sestavila agentura CzechTourism.

„Český Krumlov patří dlouhodobě mezi nejnavštěvovanější zámky v České republice. Tradičně se v tomto směru přetahuje o první místo se zámkem v Lednici,“ řekla mluvčí českobudějovického národního památkového ústavu Jitka Skořepová. Lednický zámek loni navštívilo přibližně o 4000 více lidí. Pravidelně velký podíl turistů, které míří na Český Krumlov, tvoří cizinci.

Stezku korunami stromů poblíž lipenské nádrže si loni prohlédlo více než 338 tisíc návštěvníků. „Snažíme se měnit různé edukační programy v areálu, abychom stále nabízeli turistům něco nového,“ řekl ředitel stezky Filip Pekárek. Uvedl, že nedokáže odhadnout, jaké jsou další možnosti Stezky korunami stromů ohledně návštěvnosti. Za čtyři roky na tuto atrakci dorazilo více než 1,3 milionu lidí. 

Pořadí:

1. zámek Český Krumlov
2. Stezka korunami stromů
3. zámek Hluboká nad Vltavou 
4. ZOO Hluboká nad Vltavou
5. Husitské muzeum Tábor
6. Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
7. zámek Červená Lhota
8. hrad Rožmberk nad Vltavou
9. Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou
10. hrad a zámek Jindřichův Hradec

Foto Dominik Svoboda | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Sychravý páteční večer rozproudila ve Slavii kapela Alvik v čele s...

sobota, 6. srpna 2016, 15:39

Hustý déšť provázel skoro celý páteční den, ale to nijak nezbrzdilo program letního festivalu Central Park Slavie. Pod střechou...

Zlatokorunský klášter je opět plný květin. Ty pochází například ze...

pátek, 5. srpna 2016, 10:34

Zlatokorunský klášter provoní od pátku desítky květinových vazeb. Květinová výstava se jmenuje S úctou k Madoně, a jak název...

Desperados Highjump již o nadcházejícím víkendu

pátek, 5. srpna 2016, 09:15

Cliffdivingové závody spojené s hudebními koncerty a rozsáhlým doprovodným programem začinájí již v pátek 5. srpna a potrvají do...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Nejhorší hrdinové všech dob na scéně! Přichází...

čtvrtek, 4. srpna 2016, 19:15

Srpen v kinech startuje odlehčenějšími filmy, které jsou přímo ideální pro pohodové léto. CineStar dnes představil tři premiéry –...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.