Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na České Budějovice zaútočili Napalm Death!

 
sobota, 30. července 2016, 12:12

Minulá neděle byla svátkem pro všechny fanoušky extrémní metalové muziky. Nejen, že se po letech vrátila do města legenda Napalm Death, ale vystoupily s ní kapely, které mnozí již považovali za mrtvé – Ahumado Granujo a domácí Ingrowing.

První se chytla svých nástrojů pražská sebranka Ahumado Granujo, která na sebe nejvíce upozornila v roce 2004 albem Chemical Holocaust, kdy se vyhřívala na výsluní, ale časem se po ní slehla zem. Až nyní se připomněla posluchačům svým neotřelým grindcore. Kapela byla vždycky silná v klasických grindových výpadech, což potvrdila i v neděli. Zpočátku bojovala se zvukem, ale když se přiostřily kytary a zvedl zpěv, byla to slušná jízda, která řádně rozehřála fanoušky.

Domácí Ingrowing svou dravostí, rychlostí a nasazením zvedly laťku zase o stupeň výš. Bylo to, jako když zařadíte vyšší rychlost a sešlápnete zprudka plyn. Ingrowing všechny přimáčkl do pomyslných sedaček. Hrály se především nové věci z desky, kterou kapela připravuje deset let, tedy podle slov předáka Vlakina. Nakonec se přeci jen zavzpomínalo na starší věci, které dostaly publikum do extrémního varu. Bohužel v tom nejlepším museli Vlakinovci skončit a přenechat místo svým slavnějším kolegům z Anglie. Byl to velice důstojný návrat na pódia!

Králové světového grindcore se zhostili role headlinera velice sebevědomě a úderně. Zvuk se trochu změnil oproti předchozím kapelám. Uhnul spíše do crustu a touto hudební odnoží to bylo cítit celkem často. To jen přidávalo na neskutečné energii, kterou kapela doslova rvala do lidí. A ti jí to dávali pěkně nazpět. Zpěvák Mark Greenway si rád povídá, což trošku brzdilo rozjetou mašinu, na druhou stranu musel dávat pozor, aby se při horké neděli nepřehřála. Kapela postupně přehrávala své největší hity a dostala se i k období, kdy hrála extrémně krátké songy. Například skladba Your Suffer má něco málo přes jednu sekundu a byla shledána nejkratší písní na světě. Ovšem, jestli večer zazněla, nebylo zkrátka rozpoznat. Tuto sekci kapela podala s nadhledem a vtipem. Posluchači byli u vytržení. Pár odvážlivců si skočilo do lidí, což jen dotvářelo atmosféru divokého koncertu v daném stylu. Úderem jedenácté přišel konec a i přes hlasité skandování jména legendy se fanoušci přídavku nedočkali.

Koncert navštívilo více jak pět set fanoušků, celá akce proběhla v přátelském duchu. Fanoušci si chválili složení koncertu i zvuk. Co ale kritizovali, bylo dlouhé čekání na baru.

 
 
Napsal(a) Petr Junek | Foto František Ciml
 


 

Kam dál?

Pavlínu Jíšovou a její přátelé u Slavie podpořily stovky fanoušků

pátek, 29. července 2016, 14:58

Pavlína Jíšová je bezesporu pojem jihočeské folkové scény. Není proto divu, že ve čtvrtek hrála na festivalu Central Park Slavie...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Průšvih roku, nebo naopak překvapení? Do kin...

čtvrtek, 28. července 2016, 17:44

Tento týden je z hlediska filmových premiér velmi silný. Vrací se totiž Jason Bourne a je takřka jisté, že to bude opět smršť....

Pavlína Jíšová a Smutný Karel – to je pro tento týden festival...

čtvrtek, 28. července 2016, 11:32

Čtvrteční program Central Parku Slavie jsme si již představili. Vystoupí Pavlína Jíšová a její přátelé ve čtyřhodinovém bloku. Na...

Turisté si mohou užít jedinečné komentované prohlídky Jakobínky přímo...

čtvrtek, 28. července 2016, 08:19

Středověká věž Jakobínka v Rožmberku nad Vltavou se ocitla v obležení lešení. A ne jen tak ledajakého! Dřevěné lešení bylo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.