Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pavlínu Jíšovou a její přátelé u Slavie podpořily stovky fanoušků

 
pátek, 29. července 2016, 14:58

Pavlína Jíšová je bezesporu pojem jihočeské folkové scény. Není proto divu, že ve čtvrtek hrála na festivalu Central Park Slavie pro početný dav fanoušků. Všech věkových kategorií, nutno dodat... Jak je už u této zpívající kytaristky zvykem, sálala pozitivní energií, kterou přenášela na posluchače.

Z předešlého textu se může zdát, že Pavlína Jíšová na akci vystupovala sama. Nebylo tomu tak - přijela s celou kapelou, což byla pro návštěvníky skvělá zpráva. Ačkoliv se totiž na první pohled nemusí zdát, každá žena z Pavlíny ansámblu do celku přináší něco osobitého. Výsledek tak zní poměrně zajímavě. Největší sílu kompletu pak vidím (slyším) v krásně sezpívaných refrénech.

Jelikož koncert měl čtyři hodiny, byl velmi variabilní. Buď muzikantky hrály všechny společně, nebo samostatně... Adéla Jonášová, dcera Pavlíny Jíšové, dokonce vystoupení využila k tomu, aby pokřtila své nové autorské album.

Tradiční tuzemský folk má nevýhodu, že nenabízí žádnou výraznou gradaci. Písničky si plynou a postupně se člověk může ztrácet. Velký důraz je tak kladen na texty, což bylo evidentní i na koncertě Pavlíny Jíšové a jejích přátel. Leckdy hrátky s českým jazykem vykouzlily úsměv na tváři, jindy byly možná až příliš patetické, ale i to k tomuto žánru patří.

Pavlína Jíšová předvedla se svými kolegyněmi svůj tradičně pohodový koncert. Právě slovo pohoda je vůbec nejvhodnější označení pro uplynulý čtvrteční večer.

Ke Slavii můžete vyrazit i dnes! V rámci Central Parku Slavie zahraje Smutný Karel. I tato smečka hodlá drhnout svou muziku celé čtyři hodiny, proto je třeba dorazit již v 18 hodin.

Napsal Václav Votruba | Foto Tomáš Jarolím
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Průšvih roku, nebo naopak překvapení? Do kin...

čtvrtek, 28. července 2016, 17:44

Tento týden je z hlediska filmových premiér velmi silný. Vrací se totiž Jason Bourne a je takřka jisté, že to bude opět smršť....

Pavlína Jíšová a Smutný Karel – to je pro tento týden festival...

čtvrtek, 28. července 2016, 11:32

Čtvrteční program Central Parku Slavie jsme si již představili. Vystoupí Pavlína Jíšová a její přátelé ve čtyřhodinovém bloku. Na...

Turisté si mohou užít jedinečné komentované prohlídky Jakobínky přímo...

čtvrtek, 28. července 2016, 08:19

Středověká věž Jakobínka v Rožmberku nad Vltavou se ocitla v obležení lešení. A ne jen tak ledajakého! Dřevěné lešení bylo...

Michal Horáček: Neberte volby na lehkou váhu, jděte hlasovat. Ať naše...

středa, 27. července 2016, 11:34

Textař, spisovatel, producent a vystudovaný antropolog Michal Horáček se těší čím dál větší oblibě české společnosti. Možná právě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.