Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Übergänge – Přechody v Českých Velenicích a Gmündu v pátek bavil

 
neděle, 24. července 2016, 12:40

Druhý den mezinárodního kulturního festivalu Übergänge - Přechody v Českých Velenicích a Gmündu nabídl celou řadu zábavných rozmanitých pořadů. Od výstav, přes divadlo až po koncerty. Večerní program lákal návštěvníky na vystoupení skupiny Ruh, Cirkus bez násilí a na vizuální show na vodní stěně.

Ve dvě hodiny vystartovala kyvadlová doprava, která putovala mezi oběma městy a svážela pasažéry k jednotlivým akcím. A k vidění toho bylo dost. Ať už tematické akce k zamyšlení jako například Under Your Skin nebo Lidi pojdou od Judithy Kerndlové nebo divadlo pro děti Buchty a Loutky.

Nesmíme zapomenout na koncerty či divadelní průvod. V pět hodin se v kapli Svaté rodiny v Českých Velenicích rozezněly tóny kapely Ruh, která se pak po osmé večer představila ještě v Gmündu v nádherném prostředí zámeckého parku. Tam se před ní ještě ukázalo saxofonové kvarteto Saxpack.

V deset hodin pak odstartoval Cirkus bez násilí – Klinika Lalek, který představil zvířecí loutky v životní velikosti. Byla k vidění třeba žirafa nebo slon Charlie, který dostal největší prostor. Spolu s ním vystoupili cirkusoví umělci a herci. Celé vystoupení bylo prošpikováno vtipnými komentáři účinkujících.

Nakonec se návštěvníci přesunuli k blízkému rybníku, kde zanedlouho začala světelná vizuální show na vodní hladině. Lidé byli prvně až skoro zhypnotizováni mihotajícími se pyramidami v rytmu taneční hudby, než se scenérie obrátila do harmonických obrazců, které vyjadřovaly odvěký boj dobra a zla. Zvláště postavy ďábla byly skvěle zpracovány.

Festival mezi městy České Velenice a Gmünd je příjemným oživením kultury v obou městech. Jeho zaměření není nikterak megalomanské, ale na druhou stranu je určitě zajímavé vidět tolik nesourodých akcí v jeden den a dozvědět se nové věci. Určitě by stálo za to, aby se festival opakoval každý rok.

Napsal(a) Petr Junek
 


 

Kam dál?

Satisfucktion se ve středu vrátili před klub K2

sobota, 23. července 2016, 17:28

Po roce se ve středu na improvizovaném podiu před K2 představila českobudějovická legenda Satisfucktion a přilákala početný dav...

SOUTĚŽ: Festival Hrady CZ se po Točníku přesouvá na Kunětickou horu

pátek, 22. července 2016, 13:32

Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ se po zahájení na Točníku přesouvá 22. a 23. července na louky pod hradem...

Nad Slavií kroužily temné mraky. Rozkrock ale do lidí napumpoval...

pátek, 22. července 2016, 12:36

Zlověstně vypadající mraky, zvedající se vítr, temnota pohlcující město… Skoro to vypadalo, že se ve čtvrtek v prostoru před KD...

Na páteční Gangster Trippin dorazí Let It Roll DJové!

pátek, 22. července 2016, 12:22

V pátek odstartuje letní drumandbassové šílenství prvním ze série tří mejdanů s notoricky známým názvem Gangster Trippin! GTčka,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.