Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Satisfucktion se ve středu vrátili před klub K2

 
sobota, 23. července 2016, 17:28

Po roce se ve středu na improvizovaném podiu před K2 představila českobudějovická legenda Satisfucktion a přilákala početný dav fanoušků. Někteří posluchači byli zvědaví na nový repertoár skupiny, jiní čekali na provařené skladby ze starých alb.

A dočkali se skutečně všichni. Kapela dala nejdříve ochutnávku z nového EP Reflection a začala se postupně vracet ke svým kořenům, které sahají až do raných devadesátých let. Zpočátku to trošku připomínalo diskošku a konzervativní fanoušci si stěžovali, že Satis nějak vyměkli. To nic nemění na tom, že kapela má stále svojí tvář a kvalitu. I přes volnější vstup do koncertu si udržela svou specifickou atmosféru.

Hlavním článkem kapely je výtečný zpěvák Broňa, který tu atmosféru umí vždy dobře povznést. Jeho hlasové dispozice i výraz byly vždy lákadlem pro dívčí část podia. Na druhou stranu basák Simec je prototyp rošťáka, který netvrdí jen muziku, ale i pohled na kapelu svými grimasy a energickou show.

Sáhlo se do starších věcí, kapela se přenesla přes album Penumbra až k albu z roku 2007 Motionless, kde je hit Full Of Shits a hlavně klipovka Dead End. Fanoušci se rozehřáli a skupině se musela jejich tvárnost, když s ní spolupracovali a zpívali, líbit.

Skladba Your Smiles je bezpochyby nejznámější a nejlépe zapamatovatelnější věc od Satisfukction. Album Keep It Your Way z roku 2002 dalo skupině tvář a dodnes na něj slyším jen samé kladné hodnocení. Z poslechu Your Smiles je cítit příjemný závan nostalgie a takový ten pocit, kdy si člověk řekne, že je skvělé, že tahle kapela tady ještě je a víra, že dlouho ještě bude.

Musí se chtě nechtě končit v deset hodin kvůli nočnímu klidu, ale to platí pro účinkující, nikoliv pro publikum. Byla příjemná letní noc, a tak se lidem moc domu nechtělo a ještě dlouho do noci u pivka debatovali o všem možném, určitě i o právě proběhlém vystoupení.

Napsal(a) Petr Junek | Foto František Ciml
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Festival Hrady CZ se po Točníku přesouvá na Kunětickou horu

pátek, 22. července 2016, 13:32

Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ se po zahájení na Točníku přesouvá 22. a 23. července na louky pod hradem...

Nad Slavií kroužily temné mraky. Rozkrock ale do lidí napumpoval...

pátek, 22. července 2016, 12:36

Zlověstně vypadající mraky, zvedající se vítr, temnota pohlcující město… Skoro to vypadalo, že se ve čtvrtek v prostoru před KD...

Na páteční Gangster Trippin dorazí Let It Roll DJové!

pátek, 22. července 2016, 12:22

V pátek odstartuje letní drumandbassové šílenství prvním ze série tří mejdanů s notoricky známým názvem Gangster Trippin! GTčka,...

SOUTĚŽ: Kapela Jelen zahraje v borovanském klášteře

středa, 20. července 2016, 17:03

Nejen Magdalénám k jejich svátku, ale i všem fanouškům zahraje tento objev české hudební scény v prostoru zámecké zahrady. Jelen...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.