Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nad Slavií kroužily temné mraky. Rozkrock ale do lidí napumpoval pozitivní energii

 
pátek, 22. července 2016, 12:36

Zlověstně vypadající mraky, zvedající se vítr, temnota pohlcující město… Skoro to vypadalo, že se ve čtvrtek v prostoru před KD Slavie schyluje ke koncertu Black Sabbath. Avšak nebylo tomu tak. Na scénu se totiž chystala kapela podstatně veselejší – budějčtí Rozkrock. Pustila se do boje se živlem, který se tvářil, že celou akci smete z povrchu zemského. Byl to vlastně dokonalý kontrast – deprimující obloha a pozitivní energií překypující kapela.

Rozkrock je letitá skupina, která moc dobře ví, v čem je její síla – v příjemných melodiích a parádních vícehlasech. Je možná škoda, že muzikanti prokládají svůj set coververzemi, které až příliš odklání pozornost od vlastní tvorby, jež má bezesporu řadu světlých okamžiků. Je jasné, že jakmile publiku zahrajete například Foo Fighters, jdou autorské skladby stranou. Lidé prostě čekají na další rádiové hitovky, které znají z domova, práce, městské dopravy či obchoďáků.

Nutno však dodat, že Rozkrock si s covery ví rady. Vše bylo zahrané s přehledem a uvěřitelně. Lehké rozpaky, které občas člověk cítí z různých zábavovek, v tomto případě nehrozí. Pokud tedy váháte, zda na Rozkrock někdy zajít, nemusíte se bát, kluci a holky vás určitě neurazí.

Po muzikantské stránce není co vytknout, všichni hrají na úrovni, mají drive a společně jim to funguje výborně. Dokážou zahrát zemitý rock, ale i lehký popík... Snad jen zpěvák Michal Souček nemá v hlase takovou jiskru jako jeho předchůdce Jirka Komberec. Paradoxem je, že převzaté věci mu sedí víc než původní skladby Rozkrocku. Na druhou stranu zatím těžko soudit – až kapela bude mít repertoár postavený na nových věcech, které jsou již Michalovi šité na tělo, bude výsledný dojem třeba opačný. Feeling má, charisma také, určitě frontman, se kterým se dá pracovat…

Jistotou jsou vokalistky, které jsou prostě nejsilnější zbraní kapely. Jakmile se všichni zpěváci pustí do refrénů, cítíte, že to má vážně sílu a tah na branku. Holky s Michalem zároveň působí dobře i po vizuální stránce, na scéně je stále pohyb, takže člověka koncert baví.

Rozkrock mají úroveň, někdo může ohrnout nos, že se jedná o zábavovku, ale pokud by každá zábavovka hrála takto, byla by to pro tuzemskou hudební scénu dobrá zpráva. Avšak všichni víme, že tomu tak není…

Příjemným překvapením byla předkapela (Dá se to tak nazvat?) Seeking Horizon. Ač kytaristé drhli akustické kytary, člověk měl pocit, že vidí klasickou rockovou kapelu. Znělo to dobře a živelně, skvělý start akce.

Návštěvnost byla velmi slušná, lidí i přes hrozící kalamitu dorazilo několik stovek. Atmosféra trošku připomínala letní fest... Central Park Slavie si tedy může odškrtnout další povedenou akci. 

 


 

Kam dál?

Na páteční Gangster Trippin dorazí Let It Roll DJové!

pátek, 22. července 2016, 12:22

V pátek odstartuje letní drumandbassové šílenství prvním ze série tří mejdanů s notoricky známým názvem Gangster Trippin! GTčka,...

SOUTĚŽ: Kapela Jelen zahraje v borovanském klášteře

středa, 20. července 2016, 17:03

Nejen Magdalénám k jejich svátku, ale i všem fanouškům zahraje tento objev české hudební scény v prostoru zámecké zahrady. Jelen...

Na Piaristickém náměstí se v pondělí uskutečnila World Fashion Show...

středa, 20. července 2016, 10:03

V kouzelné atmosféře na Piaristickém náměstí pozvaní hosté a stovky diváků z řad široké veřejnosti viděli krásnou módní show, do...

Jedinečný festival opět propojí České Velenice a Gmünd. Dokáže, že v...

středa, 20. července 2016, 06:28

Oblíbený mezinárodní kulturní festival Übergänge - Přechody se po třech letech vrací! Návštěvníci Českých Velenic a rakouského...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.