Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Piaristickém náměstí se v pondělí uskutečnila World Fashion Show 2016

 
středa, 20. července 2016, 10:03

V kouzelné atmosféře na Piaristickém náměstí pozvaní hosté a stovky diváků z řad široké veřejnosti viděli krásnou módní show, do které se zapojilo více než 80 finalistů a vítězů světové soutěže Miss & Mister Deaf World. Během jedinečné podívané na otevřené přehlídkové scéně uprostřed jihočeské metropole byly k vidění unikátní a často také velmi exotické národní kroje z celého světa nebo soutěžní večerní róby od špičkových světových návrhářů.

Netradiční přehlídky se zúčastnili zástupci ze 41 zemí – Moldavska, Bulharska, Rumunska, Slovenska, České republiky, Francie a další evropské země, Číny, Thajska, Jižní Koreje, Kolumbie, Kanady, USA, Somálska, Burundi a další státy. Na mole se představila čerstvá světová vítězka této prestižní soutěže krásy pro neslyšící Miss Deaf World 2016 Janie Erasmusová z Jihoafrické republiky, Mister Deaf World 2016 Kevin Petit z Francie, první vicemiss Aminace Gaková ze Senegalu, druhá vicemiss Kanaďanka Soo Lumová nebo loňská vítězka soutěže z Ukrajiny.    

Před večerní fashion show soutěžící společně navštívili Zoo Hluboká a zámek Hluboká nad Vltavou. Setkali se také se zástupci Jihočeského kraje v čele s náměstkyní hejtmana Ivanou Stráskou a vedoucím Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Jihočeského kraje Petrem Studenovským. Společnost soutěžícím dělala půvabná slovenská moderátorka Lenka Vacvalová, která tento projekt osobně dlouhodobě podporuje a moderovala také slavnostní finálový galavečer v Praze.   

Pondělní přehlídka v Českých Budějovicích uzavřela více než týdenní návštěvu soutěžících v naší zemí. Kromě Českých Budějovic soutěžící během svého pobytu v České republice navštívili také Pardubice a Brno.

V jihočeské metropoli se tato akce uskutečnila díky záštitě hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly, produkční agentuře Art4promotion a dalším partnerům. Budějcká Drbna byla hrdým mediálním partnerem.

 


 

Kam dál?

Jedinečný festival opět propojí České Velenice a Gmünd. Dokáže, že v...

středa, 20. července 2016, 06:28

Oblíbený mezinárodní kulturní festival Übergänge - Přechody se po třech letech vrací! Návštěvníci Českých Velenic a rakouského...

Central Park Slavie ve čtvrtek ve znamení rocku. Zahrají Rozkrock a...

úterý, 19. července 2016, 15:54

Rockové pecky od Whitesnake, Def Leppard, INXS a dalších, české texty, České Budějovice... Že už víte, o kom je řeč? Samozřejmě o...

KULTURNÍ TIPY: Namíchejte si letní kulturní koktejl!

úterý, 19. července 2016, 11:16

Ochutnejte další koktejl letních koncertů a divadelních představení pro děti i dospělé. Na pódia už se chystají třeba Nezmaři,...

Show plná krásy! Na Piaristickém náměstí se uskuteční World Fashion...

pondělí, 18. července 2016, 13:58

Už za několik hodin se na Piaristickém náměstí v Budějcích uskuteční World Fashion Show 2016, při které se na otevřené...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.