Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedinečný festival opět propojí České Velenice a Gmünd. Dokáže, že v umění neexistují bariéry

 
středa, 20. července 2016, 06:28

Oblíbený mezinárodní kulturní festival Übergänge - Přechody se po třech letech vrací! Návštěvníci Českých Velenic a rakouského Gmündu se opět mohou těšit na rozmanitý a bohatý program. Akce se uskuteční 21. až 24. července a věřte, že nebudete vědět, čeho se zúčastnit dřív.

Celkově proběhne 14 koncertů, 12 divadelních představení, několik přednášek, projekce, výstavy, performace, vizuální show... Centrem dění se stane například klasicistní Palmenhaus, kaštanová alej, amfiteátr Na Sadech či centrum Fenix.

Ptáte se na konkrétní jména? O muziku se postarají třeba Harri Stojka, Ruh, Wanjo Banjo, SCO nebo Lazareth. Z divadel zmiňme Klinika Lalek či Divadlo Cirkus Žebřík...

Starosta Českých Velenice Jaromír Slíva také upozornil na jedinečnou repliku trolejbusu, který České Velenice a Gmünd propojil již před více než sto lety. Právě na festivalu Přechody bude replika představena.

Akce Übergänge - Přechody se uskuteční již posedmé. Doposud festival navštívilo zhruba 30 tisíc lidí. „Pro mě je největším plusem, jak je festival barevný, různorodý ve všech směrech,“ naráží na rozmanitost akce starostka Gmündu Helga Rosenmayer.

„Obě města, Gmünd a České Velenice, představují jedno z nejzajímavějších míst Evropy. Na málokterém jiném místě jsou tak viditelné dějiny minulého století plné změn, na málokterém místě je natolik citelné to, co spojuje, a to, co rozděluje, jako na místě, kde se stýká východní a západní Evropa,“ říkají vedou festivalu Thomas Samhaber a Brigitte Temper-Samhaber.

Napsal Václav Votruba | Foto Klinika Lalek
 


 

Kam dál?

Central Park Slavie ve čtvrtek ve znamení rocku. Zahrají Rozkrock a...

úterý, 19. července 2016, 15:54

Rockové pecky od Whitesnake, Def Leppard, INXS a dalších, české texty, České Budějovice... Že už víte, o kom je řeč? Samozřejmě o...

KULTURNÍ TIPY: Namíchejte si letní kulturní koktejl!

úterý, 19. července 2016, 11:16

Ochutnejte další koktejl letních koncertů a divadelních představení pro děti i dospělé. Na pódia už se chystají třeba Nezmaři,...

Show plná krásy! Na Piaristickém náměstí se uskuteční World Fashion...

pondělí, 18. července 2016, 13:58

Už za několik hodin se na Piaristickém náměstí v Budějcích uskuteční World Fashion Show 2016, při které se na otevřené...

Holašovice budou opět hostit Selské slavnosti

neděle, 17. července 2016, 19:03

Jihočeské Selské slavnosti se již devatenáct let konají v malebné vesničce Holašovice a začínají v pátek 22.7. již v ranních...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.