Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

RECENZE: Vstupte do světa lidojedů, vstupte do Tajemné Indonésie

 
sobota, 16. července 2016, 12:10

O prázdninách je čas splnit si to, co jindy nestíháme. Já si kupříkladu už dlouho říkal, že musím navštívit výstavu Tajemná Indonésie v Jihočeském muzeu a teď se mi to konečně podařilo. Jaká je výstava? Čtěte dále.

Vybíhám do druhého patra a vstupuji do Indonésie. Upřímně musím říci, že jsem o těchto končinách mnoho nevěděl, zeměpis mi sice ve škole vždycky šel, ale už je to dlouho, co jsem si přečetl nějaký cestopis nebo zhlédl zajímavý dokument. Vkráčím tak s čistým štítem a nechávám se vtáhnout.

Hned na úvod je tu pro návštěvníky možnost podívat se na dva cestopisné dokumenty. Vřele doporučuji počkat si a dát si oba – jsou totiž výborné. Z muzea rozhodně není kam spěchat. Stěny jsou posety množstvím fotografií a ve vitrínách čekají exponáty, na kterých jsem osobně mohl oči nechat. Výstava je vhodná i pro děti, které mají alespoň trochu pro strach uděláno – i ony si to užijí.

Pokud bych měl na celé výstavě najít nějaká slabá místa, pak bych upozornil na dvě věci, které mě osobně rušily. Zaprvé jsou to prázdné vitríny v jedné z místností, ve kterých byla jen jakási nesvítící světla, kabely a podobně. Možná jsem přišel ve špatný čas a tyto vitríny mají jinak svou funkci, možná jen jejich význam nechápu. Za druhé je to pak třetí obrazovka umístěná v „chýši“, která slibovala třetí dokument, ale místo něj běžela jen krátká upoutávka na dokument úplně jiný. Škoda.

Nakonec trocha toho shrnutí. Rozhodně se vyplatí na výstavu zajít. Zjistíte mnoho o kmenech žijících velmi hluboko v džungli, daleko od naší civilizace. Poznáte, že to, co je v jedné kultuře tabu, může být v jiné kultuře velice důležitým rituálem. Strávíte velice zajímavé chvíle v Indonésii, a to ani nemusíte platit tisíce za letenky.

Budějcká Drbna dává výstavě Tajemná Indonésie 70%
 


 

Kam dál?

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov slaví 25 let. Hlavní...

sobota, 16. července 2016, 08:35

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2016 právě začíná a i letos nabízí bohatý program. V atraktivních prostorách města...

Schodiště nezklamalo. Slavie se dobře bavila

pátek, 15. července 2016, 16:24

Přestože byl plánovaný koncert vinou počasí přesunut pod střechu, i tak si na otvírák festivalu Central Park Slavie našlo cestu...

Festival Hrady CZ začíná v pátek na hradě Točník, hlavní hvězdou bude...

pátek, 15. července 2016, 13:44

Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ letos odstartuje v pátek a sobotu 15. a 16. července na hradě Točníku....

Jan Spálený navštíví v pátek Cuknštejn

čtvrtek, 14. července 2016, 16:08

Koncert pro Terčino údolí se uskuteční tento pátek ve tvrzi Cuknštejn. Jediným protagonistou bude Jan Spálený a jeho TRIO....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.