Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Schodiště nezklamalo. Slavie se dobře bavila

 
pátek, 15. července 2016, 16:24

Přestože byl plánovaný koncert vinou počasí přesunut pod střechu, i tak si na otvírák festivalu Central Park Slavie našlo cestu slušné množství posluchačů. Ukázalo se, že Budějce se bavit umí a je jedno, zda se hraje venku nebo uvnitř.

Večer zahájila budějcká kapela Pampalini funky jam, která předvedla skutečně profesionální výkon, a to i přes to, že chyběla zpěvačka. Pampalini funky jam se tak museli spokojit jen s jedním vokálem, a to mužským. Rozhodně to ale nebylo špatné, jen škoda, že ti, co přišli dříve a kapelu viděli, byli skutečně jen diváky. Na parketě se ukázala prakticky jen jedna tanečnice a té bylo odhadem kolem šesti let. I její výkon byl ale fantastický.

Po krátké pauze přišlo to, na co čekala většina osazenstva klubu. Po schodišti vystoupalo na pódium Schodiště a brzy se začal plnit i prostor pod pódiem. Zpočátku lehce ostýchavé publikum se postupem času a s množstvím vypitého piva odvázalo a vytvořilo pro kapelu vynikající atmosféru. Někteří dokonce prokázali znalost textů Schodiště a prakticky celý koncert tak byl slyšet zpěv i z publika.

K výkonu samotné kapely snad ani není potřeba nic dodávat. Pozornost se vcelku logicky upínala především k frontmanovi Martinovi „Doktorovi“ Krajíčkovi, který jakoby se na pódiu narodil. Vynikající výkony předvedl především v písních, kde nehrál na kytaru. Jeho gestikulace je totiž tak jedinečná, že obecenstvo přímo vtahuje do příběhu právě prezentované písně. Sečteno podtrženo – velice důstojný začátek festivalu Cental Park Slavie. Laťka je nastavena velmi vysoko.

Napsal Jaroslav Pešek | Foto Otta Kovařík
 


 

Kam dál?

Festival Hrady CZ začíná v pátek na hradě Točník, hlavní hvězdou bude...

pátek, 15. července 2016, 13:44

Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ letos odstartuje v pátek a sobotu 15. a 16. července na hradě Točníku....

Jan Spálený navštíví v pátek Cuknštejn

čtvrtek, 14. července 2016, 16:08

Koncert pro Terčino údolí se uskuteční tento pátek ve tvrzi Cuknštejn. Jediným protagonistou bude Jan Spálený a jeho TRIO....

I kdybych festival nepřipravoval, budu chodit, říká organizátor...

středa, 13. července 2016, 18:02

Trápili se, ale jejich snažení nakonec přineslo šťastný konec. Teď mohou vyhlížet už jen dobré počasí, které však k Central Parku...

Central Park Slavie startuje. Už ve čtvrtek přijede Schodiště

úterý, 12. července 2016, 14:50

Léto je v plném proudu a někteří z nás mají více volného času. Chytat lelky přeci nikoho nebaví, tak co takhle dát si Schodiště?...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.