Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jan Spálený navštíví v pátek Cuknštejn

 
čtvrtek, 14. července 2016, 16:08

Koncert pro Terčino údolí se uskuteční tento pátek ve tvrzi Cuknštejn. Jediným protagonistou bude Jan Spálený a jeho TRIO. Výtěžek z koncertu půjde na obnovu zmíněného malebného údolí pod Novými Hrady.

Středověká pozdě gotická tvrz, jejíž základní kámen byl položen ve druhé polovině patnáctého století, je dodnes  nejzachovalejší památkou svého druhu. A to i přesto, že byla při stavovském povstání vypálena, minulý režim na ni tak trochu zapomněl a tvrz chátrala. Ledy se pohnuly až po roce 2000, kdy byla prodána stavebnímu inženýrovi Tomáši Pekovi a dočkala se rekonstrukce.

Právě v tomto nádherném prostředí se posluchači mohou těšit na vystoupení bluesové legendy, která za svou kariéru přivedla na svět více jak dvě desítky alb a odehrála nespočet koncertů. Domovskou kapelou Jana Spáleného je ASPM (Amatérské sdružení profesionálních muzikantů), kterou založil v roce 1984. TRIO je komornější verze ASPM.

„O radost se člověk dělí, zatímco smutek nosí sám,“ říká Spálený ve svém nejznámějším citátu a o radost se zcela jistě podělí i v pátek, kdy bude pořízena živá nahrávka Terčino milé údolí. Interpret tak vzdává hold kraji pod Novohradskými horami. Koncert začíná ve 20:00 a vstupné činí 250 korun. Lístky lze zajistit přes rezervační systém CBsystem nebo na KIC Nové Hrady.

Napsal(a) Petr Junek | Foto upload.wikimedia.org
 


 

Kam dál?

I kdybych festival nepřipravoval, budu chodit, říká organizátor...

středa, 13. července 2016, 18:02

Trápili se, ale jejich snažení nakonec přineslo šťastný konec. Teď mohou vyhlížet už jen dobré počasí, které však k Central Parku...

Central Park Slavie startuje. Už ve čtvrtek přijede Schodiště

úterý, 12. července 2016, 14:50

Léto je v plném proudu a někteří z nás mají více volného času. Chytat lelky přeci nikoho nebaví, tak co takhle dát si Schodiště?...

KULTURNÍ TIPY: Kulturní open-air léto pokračuje všude, kde se dá hrát

úterý, 12. července 2016, 11:59

Ačkoliv se má ochladit, stojí za to sbalit bundu a jít si poslechnout venkovní koncerty v centru města. U Slavie, před klubem K2...

Sobotní promítání v Háječku skončilo fiaskem. Film hrál potichu a...

pondělí, 11. července 2016, 18:59

Takhle si sobotní večer diváci letního kina asi nepředstavovali. O to víc zamrzí, když je od letošního roku vstupné nově za...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.