Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

I kdybych festival nepřipravoval, budu chodit, říká organizátor Central Parku Slavie Otta Kovařík

 
středa, 13. července 2016, 18:02

Trápili se, ale jejich snažení nakonec přineslo šťastný konec. Teď mohou vyhlížet už jen dobré počasí, které však k Central Parku Slavie patří. Organizátoři festivalu prostě prožili jeho těžké přípravy. Co všechno se stalo a jak bude vypadal letošní program nastínil Otta Kovařík.

Otto, potýkali jste se při přípravě Central Parku Slavie 2016 s problémy. O co šlo?
No, už jsme to říkali xkrát. Byl pro nás problém, že jsme nedostali po udělení dotace prostor nutný k realizaci festivalu. Už je vše ale zažehnané a my jsme rádi, že jsme se dohodli a našli společnou řeč. Festival uvnitř by postrádal kouzlo a asi by mě ani nebavilo na něm pracovat. Byl bych hodně znechucený a zoufalý. Proto jsem teď nadšený a teším se na čtvrtek, kdy to všechno vypukne.

Jak bude Central Park Slavie vypadat?
Dohodli jsme se tak, že nás do „Bufetu“ za nájemné pustí. My mu za to dáme zajisté finance, ale také prostor pro stánek s občerstvením. Snad budou dobré klobásy! Dle mě stánek s jídlem na festivalu chyběl. Jinak by se nic měnit nemělo a pojedeme osvědčený model.

Dokážete pokrýt náklady po těch problémech? Asi vás to finančně vyčerpalo.
No, jak se to vezme. Řekl bych to jinak. Dokážeme festival uspořádat a pokud bude dobré počasí a návštěvníci si u nás dají nějaké pivko, budeme schopni vše pokrýt. Nicméně za ta léta, co festival děláme, prostě nepršelo a pršet ani rozhodně nebude, takže by to mělo být v suchu. A to doslova. 

Jaký program letos návštěvníky čeká?
Program je dle mě zatím nejlepší a nejpestřejší za celou éru. Je multižánrový, i když toto spojení nemám rád, ale pro mě spíš multigenerační. Zaměřujeme se na dospělejší návštěvníky. Dejme tomu kolem třiceti a výš. Zajisté jsou jako každý rok tři akce pro mladší - elektronická hudba, ale dalších jedenáct dní může zajít opravdu každý. Žánrově se pohybujeme na pomezí popu, rocku, folku. Některé kapely ani nejdou zaškatulkovat. A to mě právě na našem festivalu baví. Nechci mít na programu notoricky známé kapely, které hrají na každém větším festu. Chci dovézt zajímavá jména, která jsou za mě velice kvalitní. Byl bych rád, aby si je lidé oblíbili a pak na ně zašli i do klubu a nejen ven zdarma. 

Máte nějakou novinku v letošním roce?
Pořád se snažíme festival posouvat, i když máme jasně dané mantinely. Peníze a prostor. Nicméně letos snad v rámci možností oživíme prostor jako takový. Za kapelu pověsíme LED curtain, což bude vypadat fantasticky a plánujeme nasvítit stromy, abychom vytáhli víc na obdiv prostor, kde se festival odehrává a tím udělali pro naše návštěvníky příjemnější prostředí. No a pro ty, co by si chtěli poslechnout všechny interprety, jsme udělali provizorní YouTube rádio CPS2016. Jsou tam po sobě jdoucí písně od všech vystupujích.

Na co byste pozval milovníky open air festivalů?
Rozhodně ne na Kabáty, Kryštof a podobně. Pozval bych je na zajímavé, méně obsazované, ale přesto známé interprety, kteří nepotřebují bourat žebříčky v rádiích, ale přesto jsou obrovsky kvalitní a úžasně se poslouchají. Za mě rozhodně doporučuji Alvik nebo Android Asteroid. To bude opravdový hudební orgasmus. Nemůžu ale zapomenout na pana Hutku nebo na Schodiště, které otevře ve čtvrtek celý festival. Co vám budu povídat, i kdybych festival nepřipravoval, budu denně chodit, protože je to paráda a mají tam studený pití. (smích)

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Tomáš Jarolím
 


 

Kam dál?

Central Park Slavie startuje. Už ve čtvrtek přijede Schodiště

úterý, 12. července 2016, 14:50

Léto je v plném proudu a někteří z nás mají více volného času. Chytat lelky přeci nikoho nebaví, tak co takhle dát si Schodiště?...

KULTURNÍ TIPY: Kulturní open-air léto pokračuje všude, kde se dá hrát

úterý, 12. července 2016, 11:59

Ačkoliv se má ochladit, stojí za to sbalit bundu a jít si poslechnout venkovní koncerty v centru města. U Slavie, před klubem K2...

Sobotní promítání v Háječku skončilo fiaskem. Film hrál potichu a...

pondělí, 11. července 2016, 18:59

Takhle si sobotní večer diváci letního kina asi nepředstavovali. O to víc zamrzí, když je od letošního roku vstupné nově za...

Central Park Slavie bude venku. Organizátoři ale uvítají finanční...

pondělí, 11. července 2016, 13:30

Organizátoři největšího letního multižánrového festivalu v Budějcích uspěli. Po dlouhých tahanicích se jim povedlo i letos zůstat...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.