Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Central Park Slavie startuje. Už ve čtvrtek přijede Schodiště

 
úterý, 12. července 2016, 14:50

Léto je v plném proudu a někteří z nás mají více volného času. Chytat lelky přeci nikoho nebaví, tak co takhle dát si Schodiště? Nebojte, nikde po vás nebude chtít fyzicky náročné výšlapy. Naopak energii budete nasávat.

Schodiště působí na české klubové scéně s drobnou přestávkou už od roku 1983 a za tu dobu si dokázalo najít spoustu příznivců a fanoušků. V centru celé bandy stojí od začátku frontman Martin „Doktor“ Krajíček, jehož charisma je strhující už jen z nahrávek. Kapela o sobě ale tvrdí, že je třeba je nejen slyšet, ale i vidět. Budějce budou mít takovou šanci ve čtvrtek od 18:00 u Slavie.

Pokud bychom se snažili Schodiště zaškatulkovat, pustili bychom se do vcelku složitého úkolu. Řekněme tedy, že Schodiště hraje „něco jako ska“. Schodiště je ale opravdu dlouhé a čerpá tak ze všeho, co slyší zpoza dveří na jednotlivých patrech. V jeho tvorbě tak zaslechnete i reggae, rock, jazz a další hudební žánry. V případě této kapely by ale nebylo správné zabývat se pouze instrumentální stránkou jejich písní. To, co dělá Schodiště Schodištěm, jsou totiž texty, které jsou na rozdíl od jiných interpretů smysluplné.

Celkově slibuje čtvrteční vystoupení energickou podívanou. Pokud se zaposloucháte do jejich tvorby, možná podobně jako já konstatujete, že k tomu, aby se stali podobně populárními jako například Sto zvířat, chybělo jen štěstí.


Schodiště - Nebudu

Večer hudebně doplní ještě budějcká formace Pampalini funky jam se svým pohodovým jazzem. Rozhodně stojí za to přijít včas, ať o nic nepřijdete. A pokud nebude přát počasí, koncert bude přesunut do Café Klubu Slavie. Také tam bude zdarma. 

 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Kulturní open-air léto pokračuje všude, kde se dá hrát

úterý, 12. července 2016, 11:59

Ačkoliv se má ochladit, stojí za to sbalit bundu a jít si poslechnout venkovní koncerty v centru města. U Slavie, před klubem K2...

Sobotní promítání v Háječku skončilo fiaskem. Film hrál potichu a...

pondělí, 11. července 2016, 18:59

Takhle si sobotní večer diváci letního kina asi nepředstavovali. O to víc zamrzí, když je od letošního roku vstupné nově za...

Central Park Slavie bude venku. Organizátoři ale uvítají finanční...

pondělí, 11. července 2016, 13:30

Organizátoři největšího letního multižánrového festivalu v Budějcích uspěli. Po dlouhých tahanicích se jim povedlo i letos zůstat...

RECENZE: Milovnicím vypracovaných mužských těl se bude nový Tarzan...

sobota, 9. července 2016, 11:07

Filmových zpracování Tarzana je opravdu nepočítaně. Pokud si na ČSFD vyfiltujete Tarzana, vykoukne na vás velké množství hraných...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.