Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Kulturní open-air léto pokračuje všude, kde se dá hrát

 
úterý, 12. července 2016, 11:59

Ačkoliv se má ochladit, stojí za to sbalit bundu a jít si poslechnout venkovní koncerty v centru města. U Slavie, před klubem K2 nebo na náměstí bude hrát pestrá směsice kapel a hudebních žánrů, z nichž nejexotičtější bude vystoupení Africa 2016 Iyasa Zimbabwe, ale do Budějc přijedou také kapely z Itálie nebo USA.   

Úterý 12. července

České Budějovice

Bomba Titinka (ITA) – Velbloud Music Bar – 21:00
Velbloud navštíví italská elektro-swingová kapela z Padovy. Bomba Titinka má za cíl oslovit mezinárodní publikum prostřednictvím elektronické digitální hudby v kombinaci s talentem hudebníků swingové scény. Projekt vznikl z iniciativy dvojice Ludovica Signorelli a Dario Mattoni (kontrabas a kytara), kteří tvoří pár na pódiích i v životě.

Středa 13. července

České Budějovice

Ve středu města ve středu – Satisfucktion – před klubem K2 – 20:00
Satisfucktion je metal-rocková kapela z Českých Budějovic. V rámci letního festivalu klubu K2 vystoupí pod širým nebem a představí mimo jiné songy ze svého nového alba.

Beaty třeba – Velbloud Music Bar – 21:00
Crew43 DJ's po dlouhé době opět ve Velbloudu. Přijďte si poslechnout pár šťavnatých mixů, potkat známé a podpořit svůj místní underground. Techno-acid DJs: VNA & Goofy & Lko.

Čtvrtek 14. července

České Budějovice

CPS2016 – Schodiště, Pampalini funky jam – open-air scéna vedle KD Slavie – 18:00
V rámci multižánrového letního festivalu Central Park Slavie vystoupí ve čtvrtek 14. července kapela Schodiště, která dávno přesáhla hranice jednoho stylu a hraje vše, co se podobá reggae a ska, ale čerpá i z dalších hudebních stylů. Večer doplní koncert kapely Pampalini funky jam, českobudějovická formace hrající pohodový funky acid/jazz. Užijte si skvělou atmosféru letní scény vedle Slavie.

Africa 2016 Iyasa Zimbabwe – náměstí Přemysla Otakara II. – 18:00
Na náměstí vystoupí skupina studentů z umělecké školy Inkululeko Yabatsha School of Arts z Bulawayo v Zimbabwe! V rámci Europe Tour 2016 již tradičně tento devítičlenný soubor objíždí Evropu se svým turné. Letošní vystoupení bude spojovat tradiční hudební a taneční kulturu se současným životem v africké vesnici i ve městě. Vystoupení proběhne také ve 20 hodin na radničním nádvoří.

Rozmarné léto 2016 – Patrioti – Galerie Na dvorku – 18:30
Taneční večer s hudební skupinou Patrioti.

Český Krumlov

Příhody lišky Bystroušky – Otáčivé hlediště – 21:30
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů.

Pátek 15. července

České Budějovice

CPS 2016 - Arny Show (Na stojáka!) + Tokaref – open-air scéna vedle KD Slavie – 18:00
Arny Show je typická stand up show, celovečerní představení jednoho z komiků z Na stojáka! Dvouhodinová show je doplněná o vtipné hudební vložky přímo od Arnošta Frauenberga. Tokaref je partička krumlovských mladíků hrající alternative blues, kde občas svým zvukem a riffy připomínají -123 minut.

Young Blood / Dogzan (Poison apple Crew) – Komiks – 21:00
Dogzan je kladenský drum and bass DJ, který se věnuje hraní od roku 2011. Zahrál si po boku předních českých i zahraničních DJs. V jeho setech můžete slyšet převážně neurofunk, ale i mainstreamové pecky. Je členem pražského uskupení s názvem Poison apple crew a spolu s nimi obráží nejrůznější mejdany v jejich režii.

New Sound Orchestra – Velbloud Music Bar – 21:00
New Sound Orchestra je skupina zkušených hudebníků a Drum'n'Bass DJ's, kteří kombinují elektronickou taneční hudbu se zvukem instrumentálního orchestru.

Český Krumlov

Příhody lišky Bystroušky – Otáčivé hlediště – 21:30
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů.

Nové Hrady

Koncert pro Terčino údolí – Cuknštejn v Terčině údolí – 20:00
Benefiční koncert pro Terčino údolí – zahraje Jan Spálený TRIO.

Sobota 16. července

Český Krumlov

Příhody lišky Bystroušky – Otáčivé hlediště – 21:30
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů.

Neděle 17. července

České Budějovice

Cattle Decapitation (USA) / Tortharry / Anime Torment – mcFabrika – 18:30
Do českobudějovického klubu mcFabrika dorazí jedna z nejúspěšnějších death-grind kapel světové scény, a to až ze San Diega v Kalifornii! Cattle Decapitation právě objíždí evropské turné. Kapela je známá svou podporou ochrany životního prostředí a ve svých textech odsuzuje týrání zvířat. I přes tyto chvályhodné pohnutky hraje tahle americká kapela pěkně ostrý death metal a goregrind. Kromě hlavních hvězd zahraje v mcFabrika také Anime Torment a Tortharry, dvě české formace hrající metal.

Pondělí 18. července

České Budějovice

Neil Simon: Vstupte! – DK Metropol – Divadelní sál – 19:00
V rámci Léta ve městě 2016 se přijďte pobavit při sledování komedie Vstupte!, ve které září Petr Nárožný, Ladislav Mrkvička, Jan Čenský a Libuše Švormová. Autor hry Neil Simon hledá ve svých postavách především lidskou stránku, ale zároveň zdůrazňuje i tragikomické rysy hrdinů. Příběh se točí kolem dvou klaunů v penzi, kteří se po dlouhé době mají opět sejít a natočit nové číslo. Jak se staří pánové shodnou, nebo neshodnou? Režíruje Pavel Háša.

Old Soul (USA) – Velbloud Music Bar – 21:00
Old Soul je americká kapela šesti přátel, kteří dělají to, co milují. Jejich poslední album se jmenuje Blue Heron a bylo vydáno v červnu letošního roku. Screamo/punk night v klubu Velbloud.

Napsal(a) Klára Havlínová
 


 

Kam dál?

Sobotní promítání v Háječku skončilo fiaskem. Film hrál potichu a...

pondělí, 11. července 2016, 18:59

Takhle si sobotní večer diváci letního kina asi nepředstavovali. O to víc zamrzí, když je od letošního roku vstupné nově za...

Central Park Slavie bude venku. Organizátoři ale uvítají finanční...

pondělí, 11. července 2016, 13:30

Organizátoři největšího letního multižánrového festivalu v Budějcích uspěli. Po dlouhých tahanicích se jim povedlo i letos zůstat...

RECENZE: Milovnicím vypracovaných mužských těl se bude nový Tarzan...

sobota, 9. července 2016, 11:07

Filmových zpracování Tarzana je opravdu nepočítaně. Pokud si na ČSFD vyfiltujete Tarzana, vykoukne na vás velké množství hraných...

Historické postavy ožívají v ochotnickém divadle Alta

sobota, 9. července 2016, 09:29

Poslední láska Petra Voka a Poslední Schwarzenberg na Hluboké, tak se jmenují hry, které si na léto pro své diváky připravila...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.