Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sobotní promítání v Háječku skončilo fiaskem. Film hrál potichu a lidé odcházeli

 
pondělí, 11. července 2016, 18:59

Takhle si sobotní večer diváci letního kina asi nepředstavovali. O to víc zamrzí, když je od letošního roku vstupné nově za padesát korun. V sobotu 9. července šel na český film Teorie tygra i Jaroslav Hrubý s přítelkyní, ale pár čekalo nemilé překvapení. Film hrál tak potichu, že ho nebylo slyšet a přehlušily jej i hlasy lidí z okolního parku.

„Když si šla přítelkyně stěžovat ke vstupu, tak jí řekli, že v letním kině s tím musí počítat a máme si tedy sednout dopředu,“ svěřil se Hrubý.

Letní kino Háječek patří městu stejně jako Kotva. Proto naše otázka, co se v sobotu stalo, směřovala na náměstka pro kulturu Jaromíra Talíře. „Tuto záležitost jsme řešili zrovna dnes ráno na poradě u primátora. Snažím se spojit s panem Turinským, abychom situaci napravili. Pro letošní rok se tam měnila promítací technologie, je tam úplně nové zařízení. Zřejmě bude trvat, než se vychytají mouchy,“ uvedl náměstek. Jana Turinského, ředitele kina, jsme také kontaktovali, ten však nechtěl věc komentovat, protože je na dovolené.

Sobotní fiasko, kdy lidé v houfech z kina odcházeli kvůli špatnému zvuku, je o to pikantnější, když se letos radní pyšnili novou digitální technologií, kterou si pronajímají na dva měsíce za 250 tisíc korun. Kvůli požadavkům distributorů filmů navíc vstupné poprvé stojí padesát korun. „I za padesát korun to bylo drahý,“ ozývaly se zklamané statusy diváků na Facebooku po skončení filmu.

„Pokud by se technologie osvědčila, tak bychom ji odkoupili, ale nyní vzhledem k těmto problémům netuším, jak to dopadne. Náprava musí proběhnout co nejdříve,“ slíbil náměstek Talíř. Jestli stihne město závadu opravit, to se ukáže brzy. V úterý by měl Háječek od půl desáté večer promítat film Mládí.

 

Jak hodnotíte sobotní promítání letního kina?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 221 čtenářů
 
 


 

Kam dál?

Central Park Slavie bude venku. Organizátoři ale uvítají finanční...

pondělí, 11. července 2016, 13:30

Organizátoři největšího letního multižánrového festivalu v Budějcích uspěli. Po dlouhých tahanicích se jim povedlo i letos zůstat...

RECENZE: Milovnicím vypracovaných mužských těl se bude nový Tarzan...

sobota, 9. července 2016, 11:07

Filmových zpracování Tarzana je opravdu nepočítaně. Pokud si na ČSFD vyfiltujete Tarzana, vykoukne na vás velké množství hraných...

Historické postavy ožívají v ochotnickém divadle Alta

sobota, 9. července 2016, 09:29

Poslední láska Petra Voka a Poslední Schwarzenberg na Hluboké, tak se jmenují hry, které si na léto pro své diváky připravila...

Kapela Kabát uzavře sobotní program na všech zastávkách festivalu...

pátek, 8. července 2016, 17:05

Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 15. července na hradě Točník, má kompletní line-up....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.