Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Central Park Slavie bude venku. Organizátoři ale uvítají finanční pomoc od lidí

 
pondělí, 11. července 2016, 13:30

Organizátoři největšího letního multižánrového festivalu v Budějcích uspěli. Po dlouhých tahanicích se jim povedlo i letos zůstat na letní scéně u KD Slavie, a tak se milovníci Central Parku Slavie mohou těšit na další zajímavá vystoupení. Ne vše ale je tak jednoduché, jako tomu bylo v minulých ročnících.

Co se vlastně stalo? Tým Café Klubu Slavie, který za festivalem stojí, tentokrát neuspěl ve výběrovém řízení o pronájem postranního restauračního zařízení v KD Slavie. Město přisoudilo „bufet“ jinému nájemci, u kterého usoudilo lepší podnikatelský záměr.

„Po několikaleté zkušenosti z minulých let víme, že je pro nás jak finančně, tak strategicky nutné mít k letní scéně pronajatý prostor postranního ‚bufetu‘ v KD Slavie, který byl vždy jasnou součástí festivalu a tržby z něj nedílnou částí rozpočtu celého festivalu,” zmiňuje jeden z organizátorů festivalu Central Park Slavie Otta Kovařík.

Jelikož nejprve nedošlo k dohodě na spolupráci, ve hře byl přesun do Café Klubu Slavie. Organizátoři festivalu však neztráceli naději a ještě zkusili napnout všechny fyzické i psychické síly do jednání. Nakonec se povedlo. Jenže tohle úsilí bylo rovněž finančně náročné a Central Park Slavie se částečně vydal ze svého rozpočtu. Respektive přišel o nasmlouvané partnery.

„Neradi žebráme, ale nechceme festival v žádném případě dělat horší nebo šetřit na programu, který je hotový. Proto nás napadlo, jestli lidé nepřispějí nějakou korunu za celou tu dřinu,“ doplňuje druhý z organizátorů Petr Smutný, jak vznikl nápad na crowdfundingovou sbírku.

Central Park Slavie tak má založen projekt na portálu hithit.cz, kde jeho tým vybírá částku 55 555 korun, která by daleko více usnadnila práci na festivalu, jenž začíná už tento čtvrtek. A co za příspěvek lze získat? Především dobrý pocit. Ale také placku, kšiltovku, tričko nebo třeba vlastní stůl na libovolný koncert s večeří pro dva, neomezenou konzumací pití a soukromým číšníkem.

Přispět lze jednoduše - prostřednictvím tohoto odkazu. Částka je jen na vás, nejnižší „dotace“ je stanovena ve výši 100 korun, za zmíněný vlastní stůl zaplatíte 10 tisíc korun. Přidají Budějčáci ruku k dílu, aby si mohli na letní scéně naplno užít Pavlínu Jíšovou, Jaroslava Hutku nebo Android Asteroid?

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

RECENZE: Milovnicím vypracovaných mužských těl se bude nový Tarzan...

sobota, 9. července 2016, 11:07

Filmových zpracování Tarzana je opravdu nepočítaně. Pokud si na ČSFD vyfiltujete Tarzana, vykoukne na vás velké množství hraných...

Historické postavy ožívají v ochotnickém divadle Alta

sobota, 9. července 2016, 09:29

Poslední láska Petra Voka a Poslední Schwarzenberg na Hluboké, tak se jmenují hry, které si na léto pro své diváky připravila...

Kapela Kabát uzavře sobotní program na všech zastávkách festivalu...

pátek, 8. července 2016, 17:05

Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 15. července na hradě Točník, má kompletní line-up....

Světová módní show zamíří letos do Budějc

pátek, 8. července 2016, 15:04

Ani letos Prahu nemine světová módní soutěž hendikepovaných Miss & Mister Deaf World, která má dlouholetou tradici. Finále pro...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.