Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Můry nad vodou nelétaly, ale múz bylo díky Danu Bártovi plno

 
pondělí, 4. července 2016, 18:57

V Českých Budějovicích právě probíhá vícežánrový kulturní festival na slepém rameni řeky Malše. Hraní přímo na podiu, které plave na vodě, si vyzkoušeli a ještě vyzkoušejí přední čeští hudebníci.

Lahodný dort v podobě festivalu Múzy na vodě si každý den ukrajují obyvatelé nejen Českých Budějovic, ale i okolí. Již od prvního prázdninového dne bylo možné ochutnat kousek z pekárny orchestru opery Jihočeského divadla, který zahrál Vltavu od Bedřicha Smetany a skladbu Antonína Dvořáka Novosvětská.

Sobotní swingový kousek přinesl orchestr Ježkovy stopy, který uchvátil diváky energií první republiky.

Smetanu z celého dortu i spolu s třešničkou slízli ti, kteří dorazili na Sokolský ostrov v neděli v půl desáté večer. Koncertní kousek Dana Bárty & Illustratosphere byl dokonalý. Večerní romantická atmosféra, hořící svíčky, loďky, to vše ještě víc umocňovalo dojem z koncertu, který Dan Bárta spolu s Robertem Balzarem, Filipem Jelínkem, Miroslavem Chyškou a Jiřím Slavíčkem odehráli.

„Právem získala v roce 2000 Illustratosphere ocenění Deska roku. Písně z ní jsou srdeční záležitostí mnoha lidí,“ komentovala Simona Lenhartová, která se se zavřenými víčky pohupovala do rytmu hudby.

V pondělí 4. července se o další hudební laskominu postará Lucie Zemanová a Soul Sisters. V úterý se můžete těšit na pražský hudební komorní soubor Interpreti di Praga a poslední den, tedy ve středu, uzavře celý festival Duke Special & Band.

Koncerty začínají vždy ve 21:30 a jsou zdarma. 

 


 

Kam dál?

Desperados Highjump představuje hudební program

pátek, 1. července 2016, 12:40

Neopomenutelnou součástí každoročního programu cliffdivingových závodů Desperados High Jump je vytříbený hudební program. I letos...

Navštivte Živé soboty v Muzeu Novohradských hor

čtvrtek, 30. června 2016, 14:57

V sobotu 2. července zahajuje Sýpka Horní Stropnice - Muzeum Novohradských hor Živé soboty. Každou prázdninovou sobotu se bude...

Divadlo Járy Cimrmana ve středu rozesměje Trhové Sviny

úterý, 28. června 2016, 16:50

Protagonisté známého divadla si oblíbili město pod Českým Budějovicemi a pravidelně se vrací do tamního kulturního domu. Letos...

KULTURNÍ TIPY: Prázdniny začínají, vyrazte za kulturou!

úterý, 28. června 2016, 10:39

Léto už je v plném proudu a kultura se přesouvá z klubů do ulic. V centru města si tak můžete prohlédnout umělecké instalace, ale...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.