Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do ZŠ Emy Destinové se bude stěhovat pobočka knihovny. Výpůjčkou co nejvíce literatury knihovníkům ulevíte

 
neděle, 26. června 2016, 17:43

S novým školním rokem se opět k životu probudí ZŠ Emy Destinové. Nejen děti a kantoři ale naleznou v upravených prostorách zázemí. Umístěna sem bude například i pobočka Jihočeské vědecké knihovny, která takřka 40 let sídlila ve Čtyřech Dvorech. Stěhování se uskuteční o prázdninách.

Jihočeské vědecké knihovny, která takřka 40 let sídlila ve Čtyřech Dvorech. Stěhování se uskuteční o prázdninách.

Čtenářům to přinese několik výhod, ale i jednu nevýhodu. Tou je, že si na pobočce během srpna nic nevypůjčí. Stěhování veškerého vybavení a hlavně více než 23 tisíc knih bude náročné a zabere celý měsíc.

Budeme samozřejmě rádi, pokud nám veřejnost pomůže. Tím, že si čtenáři půjčí co nejvíce knih, nebude nutné tolik knih stěhovat“, upozorňuje ředitel knihovny Ivo Kareš s tím, že knihy mohou čtenáři vracet v průběhu září.

Celkově si jeden čtenář může půjčit až 40 knih. Pokud přemýšlíte, co budete v létě dělat, právě četba může být možnou cestou. A když jsme nakousli výhody, tak těmi jsou větší prostory a bezbariérový přístup.

Pobočka Jihočeské vědecké knihovny je poměrně vytížená. Její služby ročně využívá zhruba 22 tisíc návštěvníků a je uskutečněno až 50 tisíc výpůjček.

Napsal Václav Votruba | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

O velmožném rodu Rožmberků si nyní počtou i v Německu

neděle, 26. června 2016, 16:55

Národním památkový ústav v Českých Budějovicích má na kontě novou publikaci. Pokud ale nevládnete německým jazykem, příliš si v...

Lenka Dusilová: Určitě jsem po cestě párkrát vešla do slepých uliček

sobota, 25. června 2016, 17:33

Lenka Dusilová, úžasná zpěvačka, která v minulosti koketovala s popem, už nějaký čas ohromuje klubovou scénu se svým all star...

Slavnosti pětilisté růže oslavily jubileum a připsaly si na konto...

pátek, 24. června 2016, 12:00

Krumlovské Slavnosti pětilisté růže letos slavily třicátiny. A lidé je bez povšimnutí nenechali. Naopak - do Českého Krumlova o...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Kult se vrací! Den nezávislosti bude opět pěkně...

čtvrtek, 23. června 2016, 18:38

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku je za dveřmi. Na velká plátna se vrací katastrofický Den nezávislosti.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.