Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Masné krámy FEST začne v pátek. A omezí dopravu u náměstí

 
neděle, 19. června 2016, 06:35

Okolí Masných krámů příští týden výrazně ožije při druhém ročníku festivalu Masné krámy FEST. Od pátku do neděle bude hrát živá hudba.

Festival se uskuteční podruhé a části ulic Krajinská a Hroznová opět zaplní hudební pódium, venkovní bar a velký pivní stan. Posezení u tankového kroužkovaného ležáku a grilovaných specialit zpříjemní hostům živá hudba nebo pivní soutěže,“ říká mluvčí Budějovického Budvaru Petr Samec. Vstup na festival je zdarma.

Loňský první ročník našeho festivalu se hostům líbil. Zjistili jsme, že živá hudba v kombinaci s víkendovým obědem na čerstvém vzduchu a s procházkou centrem města je pro mnoho lidí velmi přitažlivá. Zároveň chceme odměnit naše stálé hosty před jejich odjezdem na prázdniny,“ dodal vedoucí oddělení Gastro z Budějovického Budvaru Tomáš Olejník.

Dopravu čekají uzavírky

Částečně uzavřeny budou kvůli festivalu ulice Krajinská a Hroznová. „Je to z důvodu zajištění bezpečnosti účastníků akce. Uzavírka bude platit už v pátek od 10 hodin do nedělní půlnoci,“ upřesnila mluvčí českobudějovické radnice Jitka Welzlová.

Krajinská ulice bude uzavřena od náměstí Přemysla Otakara II. ke křižovatce ulic Hroznová a Krajinská. Hroznová ulice v úseku křižovatka ulic Hroznová a Krajinská po ulici Česká. Objízdná trasa bude vedena ulicemi U Černé věže - náměstí Přemysla Otakara II. – Radniční – Česká.

Program Masné krámy FEST:

Pátek 24. červen:

  • 19:00: zahájení
  • 20:00 – 22:00: živá hudba ABBA Revival

Sobota 25. červen:

  • 12:00 – 14:00: živá hudba Lazareth
  • 14:00 – 15:00: DJ, pivní soutěže
  • 15:30 – 17:00: živá hudba Trio Traktůrek
  • 17:30 – 18:30: DJ, pivní soutěže
  • 19:30 – 22:00: živá hudba GIN FIS

Neděle 26. červen:

  • 12:00 – 14:00: živá hudba Lazareth
Napsal Michal Heřman | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Festival Open Air Musicfest Přeštěnice začíná již za 5 dní

sobota, 18. června 2016, 18:12

16. ročník kultovního hudebního festivalu OPEN AIR MUSICFEST PŘEŠTĚNICE se blíží! Již za 5 dní bude uprostřed jihočeských lesů,...

RECENZE: Lenka Dusilová chvílemi připomínala šamana. Její koncert s...

pátek, 17. června 2016, 12:48

Na jednu stranu jemná, možná až křehká, na stranu druhou rozbouřená jak oceán. Lenka Dusilová dorazila ve středu 15. června do...

Páteční večer v klubu K2 bude znovu patřit ostrým beatům. Je tu akce...

pátek, 17. června 2016, 10:11

Drum&bassové šílenství Toxymoron vypukne v pátek v českobudějovické K2! Vysoce výkonný zvukový aparát klubu provětrají...

RECENZE: Skutečně Božská Sarah

pátek, 17. června 2016, 09:08

Pokud chcete v Budějcích navštívit divadlo, nemusíte vždy Jihočeské divadlo. Často k nám totiž zavítají i hvězdy republikového...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.