Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival v Přeštěnicích ozvláštní také divadelně poetická osvěžovna

 
středa, 15. června 2016, 07:54

Významnou součástí doprovodného programu letošního hudebního festivalu Open Air Musicfest Přeštěnice bude již tradičně divadelně poetická stage, která se zde objeví již po páté.

Divadelně poetická stage na festivalu v Přeštěnicích nabídne nejen zajímavá představení z divadelního světa, ale také bude prezentovat básníky, divadelníky, výtvarníky a kapely s přesahy do literatury a divadelního nebo výtvarného umění.  Produkční této stage a ředitel Kulturního střediska města Bechyně v jedné osobě, Mgr. Štěpán Ondřich, nám o této scéně prozradil: „Stage je umístěna v malebném koutě koňského parkuru  mimo areál festivalu a je ZDARMA.   Slouží jako odpočinkové místo pro návštěvníky festivalu a v noci se stává tanečním parketem.“ V pátek 24. června se návštěvníci mohou těšit na rozmanitý program v podobě divadelních představení, autorského čtení či hudebních vystoupení kapel různých žánrů. Sobota 25. června bude navíc ozvláštněna o oblíbené LiStOVáNí s účastí slavného amerického spisovatele Roberta Fulghuma a bude zde probíhat i výtvarná dílnička nejen pro děti. Výtvory v ní vzniklé se poté budou prezentovat v open air galerii.  Návštěvníci si zde budou dokonce moci prohlédnout i výstavu fotografií Magdy Ady Johnové.

Podrobný program Divadelně poetické stage:

Pátek 24. 6. 2016

17.00   Prezentace nakladatelství Ničeho se neboj !
18.00   Něžně nad Čas – autorské čtení úspěšných autorů z ČR cáb /štěch/ levi /ticho
19.00   Improshow team Klika I.
20.00   Divadelní soubor Zropuch
22.00   Vejlet-poetický alternativní folk rock
22.45   Fylozofy jam – garage rock
23.30   Nekonečnej konečník - punk rock
00.30   Dj Mushroom – latina jazz 

 Sobota 25. 6. 2016

10.00   Improshow team Klika II.
12.00   Divadelní Objed
13.00   Divadelní dílna
14.00   LiStOVáNí s účastí Roberta Fulghuma
16.00   Improshow team Klika II
17.00   Diskuze – na téma samohybnost systému
18.30   Blázni – divadelní představení
19.30   Intimita  - B. Baronová/Dita Pepe – autorské čtení aktérky knihy Magdy
21.30   Improshow team Klika III.
22.30   Splachovací nočník – hudba nehudba
23.30   Dj Mushroom -  latina jazz

(Změna programu vyhrazena) 

Vstupenky na celý festival OPEN AIR MUSICFEST PŘEŠTĚNICE lze zakoupit v síti www.milevskem.cz, smsticket.cz, ticketart.cz, ticketportal.cz, ticketpro.cz nebo ticketstream.cz.   

Více informací
www.prestenice.cz
www.facebook.com/prestenice

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Budějcké kulturní léto začíná naplno v ulicích i v...

úterý, 14. června 2016, 16:11

Užijte si kulturní léto v Českých Budějovicích! Ulice oživí akce Posousedsku i Buskers fest. Navíc vás čeká pěkná řádka...

Oceán jede! Nová deska je nejprodávanějším domácím titulem minulého...

úterý, 14. června 2016, 10:47

Budějcká legenda Oceán bezpochyby zažívá úžasný rok. Studiový comeback se podařil na jedničku, nová deska Ve smíru má úspěch jak...

Scooter rozvášnil České Budějovice

pondělí, 13. června 2016, 19:05

Německá legendární kapela Scooter se minulou sobotu zastavila v rámci turné Can't Stop the Hardcore Tour 2016 na výstavišti a...

Nový hudební objev Thom Artway poprvé v Přeštěnicích

pondělí, 13. června 2016, 18:18

Dalším potvrzeným hudebním interpretem 16. ročníku legendárního multižánrového festivalu Open Air Musicfest Přeštěnice je mladý...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.