Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nový hudební objev Thom Artway poprvé v Přeštěnicích

 
pondělí, 13. června 2016, 18:18

Dalším potvrzeným hudebním interpretem 16. ročníku legendárního multižánrového festivalu Open Air Musicfest Přeštěnice je mladý český písničkář Thom Artway, kterého proslavila píseň I Have No Inspiration.

Pod pseudonymem Thom Artway se skrývá mladý český zpěvák, skladatel a kytarista, Tomáš Maček. Zpívá anglicky a ve své tvorbě snoubí folk, pop a rock. Thom pochází z valašské vesničky Vlachovice a ve svých 22 letech získal prestižní ocenění Objev roku 2015 v anketě Žebřík, kterou pořádá server iReport a v níž rozhodují hlasy posluchačů. Thom vystudoval technické lyceum, ale po maturitě se odstěhoval do Prahy, kde se začal věnovat hudbě. Svoji angličtinu si vypiloval při svém pobytu na farmě v Irsku a také při svých cestách po Austrálii a Novém Zélandu, kde sbíral zkušenosti a působil jako pouliční zpěvák a kytarista.

Do širšího povědomí veřejnosti se dostal v roce 2012, kdy nahrál písničku Towards The Sun, která se objevila na soundtracku k filmu Křídla Vánoc. V prosinci roku 2013 uveřejnil své debutové EP s názvem Still Standing in the Unknown, které obsahuje 4 skladby. V květnu 2015 vydal singl I Have No Inspiration, který se okamžitě stal hitem. Sám o zrodu této písně prozradil: „Když jsem tuhle píseň začal psát, zněla smutně a byla o něčem úplně jiném. Došel jsem do fáze, kdy už jsem opravdu nevěděl, jak dál pokračovat. Napadl mě refrén I Have No Inspiration a od toho jsem se pak odrazil. Při tvorbě jsem si uvědomil, že věci by se měly brát s humorem, a tak z toho vznikla píseň jiná, veselá.“ Thom Artway vystupuje jak sólo, tak s doprovodem kapely ve složení: Ondřej Jurásek (baskytara), Martin Hrabal (bicí a perkuse), František Valena (klávesy).

Festival Open Air Musicfest Přeštěnice se letos uskuteční 24. a 25. června. Hlavním headlinerem festivalu bude kapela Kryštof, která zde vystoupí v pátek 24. června. Dále se můžete těšit na skupinu No Name, Majka Spirita a Live Band, Monkey Business, Visací zámek, Wohnout se speciálním hostem - Evou Pilarovou, Totální nasazení a nebude zde chybět ani česká kapela snů Supergroup CZ. Na festivalu se také představí zajímavé hudební objevy včetně vítězů soutěží Šance Muzikus nebo Expedice Přeštěnice. Jako bonus je pro návštěvníky festivalu připraven bohatý doprovodný program v podobě divadelních a filmových představení a atraktivní exhibice bikerů Open Air Dirt Jam, která se zde bude konat již popáté. Do Přeštěnic v rámci oblíbeného projektu LiStOVáNí okolo herce Lukáše Hejlíka osobně zavítá i proslulý americký spisovatel Robert Fulghum, takže se je opravdu na co těšit.

Vstupenky na festival lze zakoupit v síti www.milevskem.cz, smsticket.cz, ticketart.cz, ticketportal.cz, ticketpro.cz nebo ticketstream.cz.   

 


 

Kam dál?

Prachatická nemocnice získala z benefice 55 tisíc korun

pondělí, 13. června 2016, 14:02

Šestý ročník benefičního koncertu Kdo má rád…, který se v sobotu 11. června konal na Martinském mlýně v Hrádku u Pěčína na...

Otáčivé hlediště neztrácí popularitu. Svědčí o tom téměř vyprodaná...

pondělí, 13. června 2016, 11:16

Soubory Jihočeského divadla připravují již od počátku května letní sezonu na otáčivém hledišti, která byla zahájena pro veřejnost...

Buskers fest nabídne Českým Budějovicím znovu po roce pouliční umělce

neděle, 12. června 2016, 17:07

Pouliční umělce – muzikanty, herce, kejklíře, ale třeba i kreslíře budeme potkávat od pondělí 20. do pátka 24. června v...

Budějčáci si zajdou na filmy v letním kině za padesát korun

neděle, 12. června 2016, 14:54

Osvědčené filmové hity v létě mohli diváci sledovat v Letním kinu Háječek minulý rok zadarmo. V provozu tu totiž byla stará dobrá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.