Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Otáčivé hlediště neztrácí popularitu. Svědčí o tom téměř vyprodaná představení

 
pondělí, 13. června 2016, 11:16

Soubory Jihočeského divadla připravují již od počátku května letní sezonu na otáčivém hledišti, která byla zahájena pro veřejnost ve středu 8. května představením Robin Hood a pokračovat bude šňůrou 85 divadelních večerů.

V zámecké zahradě českokrumlovského zámku se před otáčivým hledištěm jako obvykle vystřídají všechny čtyři soubory Jihočeského divadla. V prvním bloku deseti večerů uvede divadlo zbojnickou legendu Matina Glasera a Olgy Šubrtové Robin Hood. Letos poprvé budou moci diváci vidět v roli Mariany například Terezu Vítu či v roli krále Richarda se představí Jan Kaštovský.

Ke změně obsazení došlo také v inscenaci Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), kde se v hlavní roli poprvé před otáčivým hledištěm představí televizní herec Petr Rychlý. Komedie bude uváděna od 22. června.

Třetí činohra, která bude od 17. srpna uvedena před točnou, je detektivní komedie Petra Zelenky Pes baskervillský, která měla premiéru v loňském roce. V hlavní roli této inscenace uvidíte Karla Rodena nebo Jiřího Suchého z Tábora.

Premiérou letošní sezóny bude opera světoznámého skladatele Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky. Inscenaci o příbězích zvířat a lidí režíruje duo SKUTR – Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka. Pod dirigentskou taktovkou Maria De Rose vystoupí v hlavních rolích přední čeští i zahraniční sólisté. Titulní roli lišky Bystroušky alternuje Lenka Máčiková a Ivana Rusko, v roli lišáka se představí Jorge Garza a Peter Račko. Na inscenaci spoluúčinkuje také sbor a balet Jihočeského divadla.

K dalším hudebním titulům, které si vychutnáte pod širým nebem, budou od 14. července patřit opera Carmen, Rusalka a baletní inscenace Labutí jezero, která zrcadlí hudbu P.I. Čajkovského.

Chybět nebude ani rodinné představení, kterým je pro letošní rok dobrodružná komedie Zdeňka Jecelína Baron Prášil. Toto představení 10. září uzavře i celou točivou sezonu 2016.

Ceny vstupenek zůstávají nezměněny a pohybují se v rozmezí od 300 do 990 korun (balet, činohra, opera), na představení Malého divadla pak od 150 do 300 korun. Otáčivé hlediště se neustále těší velké oblíbenosti a v této chvíli se vyprodávají poslední volná místa.

 


 

Kam dál?

Buskers fest nabídne Českým Budějovicím znovu po roce pouliční umělce

neděle, 12. června 2016, 17:07

Pouliční umělce – muzikanty, herce, kejklíře, ale třeba i kreslíře budeme potkávat od pondělí 20. do pátka 24. června v...

Budějčáci si zajdou na filmy v letním kině za padesát korun

neděle, 12. června 2016, 14:54

Osvědčené filmové hity v létě mohli diváci sledovat v Letním kinu Háječek minulý rok zadarmo. V provozu tu totiž byla stará dobrá...

Na Martinském mlýně zahrají umělci dospělým i dětem

sobota, 11. června 2016, 09:42

Už pošesté se sjedou čeští umělci na Martinský mlýn u Trhových Svinů na Českobudějovicku, aby svým vystoupením v rámci Dětského...

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na koncert výbušniny s názvem Vladivojsko

čtvrtek, 9. června 2016, 16:26

Jedinečná zpěvačka Vladivojna La Chia se chystá do Českých Budějovic! V pátek 10. června zahřmí se svou novou kapelou Vladivojsko...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.