Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jihočeském divadle se neustále něco děje

 
středa, 8. června 2016, 08:17

Příprava sezony na českokrumlovském otáčivém hledišti vrcholí. Zahájena bude ve středu zbojnickou legendou Robin Hood. Příští týden čeká pro změnu na Budějčáky sousedská slavnost, první svého druhu v Budějcích. Vážnější témata se budou rozebírat na veřejném debatním setkání v Jihočeském divadle.

Ateliér 3D Jihočeského divadla ve spolupráci s dalšími místními partnery připravil na úterý 14. června slavnost nazvanou Posousedsku.

Všichni, kteří se rádi baví, a to nejen o víkendu, jistě ocení sousedskou slavnost, která se odehraje od 14 do 22 hodin v ulici Dr. Stejskala od Zátkova nábřeží po křižovatku s ulicí Širokou a na Zlatém mostě.

Program pouliční sousedské slavnosti POSOUSEDSKU
 • 14:00 – 14:30 Bigy sbor v Geodomu
 • 14:30 – 15:00 trio NALADĚNO v Geodomu
 • 15:10 – 15:30 Jelly Belly a Klobouky K - módní přehlídka před geodomem
 • 15:30 – 16:30 Šansonový re(sus)citál reBRELové na schodech u Farkatéky
 • 16:00 – 17:00 Malé divadlo vypráví na létacích kobercích
 • 17:00 – 17:30 Taneční studio Kredance a Tanchi 3x s Lenkou Červenou
 • 17:00 – 17:45 divadlo Okýnko s pohádkou na dvorku Muzea cestopisné literatury
 • 18:00 – 19:30 DJ Window - tančírna na dvorku Muzea cestopisné literatury
 • 17:00 – 19:00 vypravěči Tajana Gasparovic (CRO) a Martin Hak (CZE) v geodomu
 • 19:30 – 20:15 vypravěčka Nathalie le Boucher (FRA) v divadelním sále
 • 19:30 – 21:00 trio Traktůrek před Level Lounge and café
 • 21:00 – 22:00 Banjaluka – koncert členů souboru Malého divadla v Geodomu

V průběhu dne ještě uslyšíte pouliční muzikanty, piáno na ulici, kterou se krom libích tónů potáhne i vůně grilovaných dobrot a sladkých palačinek, které si v poklidu vychutnáte u jedné z her na Zlatém mostě.

Po zábavě a legraci přijdou na řadu i vážnější témata. Hovory o nás povede ve středu 15. června kněz a filozof Tomáš Halík, bývalý velvyslanec v USA či Rusku Petr Kolář a šéfredaktor politického zpravodajství Hospodářských novin Jindřich Šídlo.

Otázky, které se budou rozebírat v Jihočeském divadle budou na téma – Co jsou západní hodnoty, jak reagovat na obavy a nejistoty velké části české i evropské společnosti nebo zda se blíží Česká republika opět na rozcestí mezi Západem a Východem.

Debatním večerem, který bude trvat od 18 do 20 hodin, bude provázet senátor Jiří Šesták. 

 


 

Kam dál?

Hudební festival v Českém Krumlově stále neví, kolik koncertů letos...

úterý, 7. června 2016, 13:52

Zatím stále není jisté, kolik koncertů se odehraje na letošním Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov. Pořadatelé jistě...

KULTURNÍ TIPY: V Českých Budějovicích zahraje Habera a Team i Scooter!

úterý, 7. června 2016, 10:27

Začíná letní sezona na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově a v tomto týdnu se tak můžete těšit na představení Baron Prášil a...

Slavnosti pětilisté růže představí to nejlepší ze své historie

pondělí, 6. června 2016, 06:38

Víkend, který je nejblíže letnímu slunovratu, letos 17. až 19. června 2016, patří v Českém Krumlově tradičním Slavnostem...

Oslavte Den dětí o víkendu! Nabídka je pestrá

sobota, 4. června 2016, 09:23

Děti si chtějí každý Den dětí užít do sytosti. A to uprostřed týdne, kdy mají školu a spoustu kroužků, není dost dobře možné....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.