Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hudební festival v Českém Krumlově stále neví, kolik koncertů letos nabídne

 
úterý, 7. června 2016, 13:52

Zatím stále není jisté, kolik koncertů se odehraje na letošním Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov. Pořadatelé jistě nabídnou 18 koncertů, ale počet se může zvýšit na 22. Záleží na tom, jakou přesnou částkou na akci přispěje ministerstvo kultury. Tu se pořadatelé dozvědí patrně v nejbližších dnech. Novinářům to řekli zástupci vedení festivalu, který se uskuteční od 15. července do 6. srpna.

„Festivalový rozpočet stále není naplněný. Proto jsme udělali první opatření, že jsme nezveřejnili čtyři koncerty a neprodáváme na ně ani vstupenky,“ řekl ředitel festivalu Jaromír Boháč. Rozpočet akce podle něj přesahuje 40 milionů korun. „Je to fatální, že k dnešnímu dni stále nevíme, kolik peněz od ministerstva kultury dostaneme,“ podotkl Boháč. Jakmile organizátoři budou znát přesnou částku, definitivně potvrdí finální podobu programu.

Bez ohledu na to je však jisté, že hlavní hvězdou se stane tenorista Juan Diego Flórez. Ten festival zahájí operním galakoncertem 16. července za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Den předtím se uskuteční takzvaný prolog. Jelikož se letos uskuteční 25. ročník festivalu, večer 15. července lidé uvidí na Zámeckých terasách audiovizuální show, která připomene historii této akce.

Pořadatelé také připravili večer věnovaný W. A. Mozartovi, letos totiž uplynulo 260 let od narození tohoto skladatele. Koncert se uskuteční 29. července v Klášterních zahradách, což bude nový prostor, v němž se festival představí. Kromě Flóreze se lidé mohou těšit na známé světové klavíristy Alexeje Volodina nebo Kun Woo Paika. Pořadatelé rovněž do programu zařadili muzikálovou hudbu v pásmu Bravo Broadway a filmovou hudbu Ennio Morriconeho a Luboše Fišera. Podrobný program zájemci najdou na webu festivalu.

Foto Jindra Řeháčková | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: V Českých Budějovicích zahraje Habera a Team i Scooter!

úterý, 7. června 2016, 10:27

Začíná letní sezona na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově a v tomto týdnu se tak můžete těšit na představení Baron Prášil a...

Slavnosti pětilisté růže představí to nejlepší ze své historie

pondělí, 6. června 2016, 06:38

Víkend, který je nejblíže letnímu slunovratu, letos 17. až 19. června 2016, patří v Českém Krumlově tradičním Slavnostem...

Oslavte Den dětí o víkendu! Nabídka je pestrá

sobota, 4. června 2016, 09:23

Děti si chtějí každý Den dětí užít do sytosti. A to uprostřed týdne, kdy mají školu a spoustu kroužků, není dost dobře možné....

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na koncert kultovní Znouzectnosti

čtvrtek, 2. června 2016, 11:54

Neskutečných 30 let na scéně, skoro 3000 vystoupení, lehce ke 300 písním. Tři týpci. Často jen příslovečné tři akordy. Někdy i...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.