Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jižní Čechy olympijské v plném proudu. Tentokrát v Táboře

 
čtvrtek, 2. června 2016, 08:03

Přes 2,5 tisíce dětí i dospělých se alespoň na okamžik mohlo vžít do kůže olympioniků. Unikátní sportovní roadshow se představila už ve dvou městech Jihočeského kraje. Má za cíl přitáhnout ke sportu především děti a mladé lidi.

Rychlost, síla, rovnováha, orientace, koordinace těla… To vše potřebovali ve středu 1. června v Táboře návštěvníci roadshow, která patří mezi významné akce rozsáhlého projektu Jižní Čechy olympijské. Sportovní show je určena hlavně žákům základních a studentům středních škol, speciální trenažéry si ale nenechaly ujít ani stovky dospělých, včetně oficiálních představitelů kraje a sponzorů. Netradiční zahájení táborské zastávky si spolu s návštěvníky užili i sponzoři. Kromě olympijského víceboje s tradičními sporty je lákal třeba i orientační sprint, gigathlon, nebo golf. „Akce, které spojují sport a osvětu, jsou skvělé. I to je jeden z důvodů naší podpory,“ uvedl za společnost ČEZ Petr Šuleř z Jaderné elektrárny Temelín.

„Hodně mě baví baseball, tak jsem si to chtěla vyzkoušet.“

I přes účast dospělých ale sportovní atrakce ve finále ovládly děti. „Hodně mě baví baseball. Závodně hraji tenis, je to podobný sport, tak jsem si to chtěla vyzkoušet,“ říká dvanáctiletá Gabriela K. z táborské Základní školy Zborovská. Fanda ze ZŠ Mikuláše z Husi miluje sílové týmové sporty, proto ho nadchlo ragby. „Můžu všem ukázat svoji sílu a je to velká sranda, s kamarády si tady můžeme pěkně vyblbnout,“ uvedl patnáctiletý sportovec. „Vyzkoušel jsem si boxera. Paráda, můžu dát pořádnou ránu a nic při tom nerozbiju, hodně mě to baví. Ale určitě si zkusím i další sporty,“ dodává malá Barbora, která navštěvuje ZŠ Husova.

Hejtman Zimola: Když zvedneme děti od počítačů, mnohonásobě se nám to vrátí

Právě podpora aktivního trávení volného času je jedním z cílů projektu, za kterým stojí Jihočeský kraj. „Sport nejde vynucovat. Pokud se nám ale děti povede nadchnout a alespoň trochu zvednout od počítačů a mobilů, mnohonásobě se nám to vrátí. Možná v podobě nových olympioniků, nebo třeba v lepším zdravotním stavu mladé generace,“ vysvětlil záměry hejtman Jiří Zimola.

Hlavním organizátorem volně přístupné sportovní roadshow je Jihočeský kraj a Český olympijský výbor, na akci přispívají i firmy jako ČEZ, ZVVZ nebo Jihostroj. Další zastávky se uskuteční 17. června ve Strakonicích, 23. června v Hluboké nad Vltavou, 24. června v Českých Budějovicích a 29. až 30. července v Jindřichově Hradci. Nejen tyto sportovní akce zařazené do kalendáře Jižních Čech olympijských ale budou provázet celé léto a podzim letošního roku.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Naučnou výstavu s Igráčkem v NC Čtyři Dvory si užijí celé rodiny

středa, 1. června 2016, 12:29

Igráček. Kult, nebo chcete-li legenda… Že je stále u prcků i dospělých oblíbený, dokazuje interaktivní výstava pojmenovaná...

DEN DĚTÍ: S ratolestmi zajděte ke Sportovní hale nebo na Želvy Ninja 2

středa, 1. června 2016, 07:51

První červen neodmyslitelně patří nejmenším. Každoročně se slaví Mezinárodní den dětí. U jeho příležitosti se konají nejrůznější...

SOUTĚŽ: Jihočeská filharmonie uvede ve světové premiéře Baladu pro...

úterý, 31. května 2016, 17:30

Po více než roční přípravě dostává představení Balada pro banditu brněnského Divadla Husa na provázku koncertní podobu. Její...

KULTURNÍ TIPY: První červnový týden patří dětem, ale na své si...

úterý, 31. května 2016, 13:07

Po vyčerpávajícím majálesovém týdnu se kulturní dění v jihočeské metropoli trochu uklidní, ale i tak nabídne řadu zajímavých akcí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.